Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Afganistan’da Savaştan Kaçtı, Türkiye’de Okudu

Giriş Tarihi: 27.6.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 09:02
Afganistan’da çıkan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 18 yaşındaki Nesrin Ahmedi, Tabilan’ın Afganistan’da kızların okumaması için yüzlerine kezzap attığını söyledi.
Afganistan’da çıkan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 18 yaşındaki Nesrin Ahmedi, Belediyesinin İftar sofrasında huzur içinde orucunu açıyor. Afganistan’da okurken savaştan dolayı ailesi ile birlikte kaçmak zorunda kalan 18 yaşındaki Nesrin Ahmedi, 2 senedir Giresun’da yaşadıklarını ve burada çok mutlu olduklarını belirterek, ”Giresun çok güzel bir şehir, biz çok seviyoruz Giresun’u. Burada insanlar bize çok iyi davranıyorlar” dedi.
“TALİBAN KIZLAR OKUMASIN DİYE YÜZLERİNE KEZZAP ATIYORDU”
Talibanların insanlara hiç acımadan işkence ettiğini söyleyen Ahmedi, ”İnsanlar Afganistan’da acı çekiyorlar, Taliban insanların başlarını hiç acımadan kesiyor. Afganistan’da okumak zor. Kızların okula gitmesini istemiyorlar, izin vermiyorlar her gün bombalar patlıyor, nerede patlayacağı belli değil. Ben okumayı çok seviyorum ama orada benim için çok zordu. Her gün korkuyla okula gidip eve geliyordum. Ne zaman nerede bomba patlayacağı belli değildi. Taliban okulumuza geliyordu kızlar okumasın diye yüzlerine kezzap atıyordu” şeklinde konuştu.
Nesrin Ahmedi, okumayı çok sevdiğini ve Giresun’da Ticaret Lisesi son sınıf öğrencisi olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Afganistan’da Savaştan Kaçtı, Türkiye’de Okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN