Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşdili Festivali 19 Temmuz’da Başlıyor

Giriş Tarihi: 2.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
’un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyünde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 18. Kuş Dili Festivali’nin bu yıl 19 Temmuz 2015 Ramazan Bayramı’nın 3. Pazar günü yapılacağı bildirildi.
Kuş Dilini Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği Şeref Köçek, yaptığı açıklamada, kuşdilinin (ıslıkla anlaşma), ilçenin Kuşköy köyü halkı tarafından haberleşme amacıyla kullandığını belirtti. Kuşdilini yüzyıllardır haberleşmede kullandıklarını belirten Köçek, "Yöremizin yöresel ve folklorik değerlerini tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için her yıl ’Kuş Dili Kültür ve Sanat Festivali yapmaktayız. 19 Temmuz 2015 tarihinde kuşdilinin kültürel miras olarak etkin bir şekilde tanıtılması ve yaşatılarak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması amacıyla bu yıl Uluslararası Kuş Dili Kültür ve Sanat Festivali’nin 18.’sini düzenleyeceğiz" dedi.
Kuşdili Festivali ’’Kuşdili Show’’ gösterisiyle başlayıp, Kuşdili gösterisiyle sona ereceğini belirten Köçek, “Bunun yanında yöremizin yakından tanıdığı yöresel sanatçılar da ’Kuşdili Festivali’nde sahne alacaklardır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşdili Festivali 19 Temmuz’da Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN