Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi
Belediye Başkanı Kerim Aksu, düzenlediği basın toplantısında 2015 yılının ilk altı ayında yapılan çalışmaları ve yeni projeleri basın mensupları ile paylaştı.
Belediye Başkanlık makamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Aksu, Giresun Belediyesi’nin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, 2015 yılının ilk altı ayında Fen İşleri, Su Kanal, Park ve Bahçeler, Veteriner İşleri, Sağlık alanlarında çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, "Bu yılın başında Fındık Pazarı yolları, aydınlatması, kaldırımları, çevre düzeni ve fındık anıtı ile tamamlandı. Bu projenin işçilik hariç maliyeti 1 milyon liranın üzerindedir. Adı Yeniyol olan Yeniyol’u yeniledik. Sagae Caddesi’nden başlayarak, Sütlaş Köprüsü, Yeniyol Mevkii şu anda tamamlanmış durumda. Önce alt yapıyı yeniliyoruz. Bu bölgede elektrik hatları yeraltına alındı. Bu proje için şuana kadar 2 milyon lira harcandı. Yolun devamı Vilayet binasına kadar ulaşacak. Belki Fatih Caddesi’ne 20-25 yıl el değmemiştir. Şu anda çalışmalar sürüyor. Fatih Caddesi’nde su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını, abone bağlantılarını yeniledik. Bu projeye de 2 milyon lira harcayacağız. Doğalgaz çalışması tamamlanan yollarımızı hızla asfaltlıyoruz. Bu yıl hava şartları bizi oldukça engelledi. Ben bu zamana kadar havaların bu kadar yağışlı geçtiğine tanık olmadım. 2015 yılı için 25 bin ton 4 milyon liralık sıcak asfalt aldık. Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi, İnönü Caddesi ile Vilayet önüne kadar asfalt yapacağız. Teyyaredüzü Mahallesi asfalt çalışmasını tamamladık. Gaziler , Güre, Çıtlakkale, Kavaklar, Gemilerçekeği, Gedikkaya, Kayadibi Mahallelerinde asfalt çalışmalarına devam edilecek. 2015 yılında bozuk yol kalmayacak. 2015 ilk altı ayında, 7 metre yeni imar yolu açıldı. 3 bin metre beton yol, 3.500 metre taş duvar yapıldı. Gaziler Mahallesi ile Erikliman Mahallelerimizi bir birine bağlayan yeni yol açılıyor. Bu önemli bir çalışmadır. 2015 yılında kamulaştırmaya 2 milyon lira harcadık. Belediyemize ait Batlama Şantiyemizde 40 bin adet bordür üretimi yaptık. Devam eden proje ve çalışmalarda 3 milyon adet parke kullanıldı. Bu üretimin karşılığı da 1 milyon liradır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Basın Toplantısı Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN