Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaylacılar Kentsel Dönüşümden Umutlu

Giriş Tarihi: 16.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Yaylacılar Kentsel Dönüşümden Umutlu
Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilmesinin ardından kentsel dönüşüm kararı alınan Dereli’nin Kümbet Yayla köyünde esnaf ve vatandaşlar projenin hayata geçmesini bekliyor.
’da turizm yılı ilan edilmesi nedeniyle 2015 yılında büyük bir turizm patlaması beklenen Kümbet’te esnaf ve yöre halkı Ramazan ve yağışlı hava nedeniyle beklediklerinin bulamadıklarını kaydederken, kentsel dönüşümden de umutlu olduklarını ifade ettiler.
Kümbet’te yıllardır yöresel turistik eşya satan esnaf Salim Abanoz, turizm adına yapılan yatırımları desteklediğini belirterek , henüz bekledikleri turizm hareketliliğini görememekten yakındı. Abanoz “Kümbet, Giresun’un en önemli doğa turizmi yapılacak alanlarından birisi. Burada turizm en fazla 4 ay ancak son iki aydır yağmurlu havalar ve Ramazan dolayısıyla iyi başlayamadık. Ramazan sonrasında iyi bir hareketlilik bekliyoruz. Bizim en büyük beklentimiz ise yapılacak kentsel dönüşümdür. Çünkü buraya gelenler iyi bir izlenim bırakacak altyapı eksikliğimiz bulunmaktadır” dedi.
Kümbet Köyü Muhtarı Ahmet Çoruh ise “Geçen yıl bu aylarda Kümbet’te bütün oteller doluydu. Ancak bu yıl hava şartları olumsuz etkiledi. Bir de Ramazan ayı olması nedeniyle yaylalar boş kaldı. Ancak bayram sonrasında iyi bir hareketlilik bekliyoruz. Bunun yanı sıra yapılacak olan kentsel dönüşüm yayla köylülerimizin yüzünü güldürecektir. Şu aşamada yer tespitleri ve hak sahipleri belirleniyor. Esnafın çoğunluğu kentsel dönüşümden umutlu” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaylacılar Kentsel Dönüşümden Umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN