Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’un Tamdere Köyündeki Acısu Şifa Arayan Hastaların Uğrak Yeri

Giriş Tarihi: 22.7.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Giresun’un Tamdere Köyündeki Acısu Şifa Arayan Hastaların Uğrak Yeri
’un Dereli ilçesi Tamdere köyü sınırları içerisinde yıllar önce akmaya başlayan ve yöre halkı arasında ’Acısu’ olarak bilinen su, şifalı olduğu inancıyla bölge halkının akınına uğruyor.
Tamdere’de yıllardan beri şifa arayan hastaların uğrak yeri haline gelen Acısuyun sindirim sistemi, idrar yolu hastalıklarına ve metabolizma bozukluklarına iyi geldiğine inanılıyor. Maden suyuna Giresun’un yanı sıra Gümüşhane, Sivas ve Tokat illerinden de gelenler oluyor.
Acısudan içerek şifa bulduğunu belirten Abdullah Kahraman “Bize bir doktor bu suyun on doktordan iyi geldiğini söyleyerek korumamızı istemiştir. Bizde bu sudan yıllardır içiyoruz. Ben de böbrek taşı vardı bu sudan içerek düşürdüm. Şimdi de amcamın oğlunda aynı hastalık var ve bu sudan alarak ona götüreceğim” derken, Tokat’tan gelerek su alan Ruhi Güerelli ise “Ben bu suyu almak için Tokat’tan geliyorum. Nerdeyse ayda bir kez bu sudan alıyor ve Tokat’ta ısmarlayanlara dağıtıyorum. Bu sudan içenler şifa buluyor. Özellikle sindirim sitemi, böbrek taşı rahatsızlıklarına iyi geliyor. Hatta doktor tavsiyesiyle bu sudan ısmarlayanlar oluyor” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun’un Tamdere Köyündeki Acısu Şifa Arayan Hastaların Uğrak Yeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN