Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiçek: Türkü bu milletin alameti farikasıdır

TBMM personelinden oluşan Halk Müziği Korosu, konser verdi.

Giriş Tarihi: 20.2.2013 20:03

TBMM Tören Salonu'nda verilen konseri TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başkanvekili Mehmet Sağlam, milletvekilleri, davetliler ve TBMM personeli izledi.

TRT sanatçısı Ali Haydar Gül'ün şefliğini yaptığı koro bir saatlik konserde Türkiye'nin değişik yörelerinden türküler seslendirdi.

Misafir sanatçı olarak sahne alan TRT sanatçısı Kubilay Göktürk, Yozgat yöresinden ''Yeşil Ayna Takındın mı Beline'' türküsünü seslendirdi. Göktürk, türkünün büyük bölümünü TBMM Başkanı Çiçek'e söyletti.

Konserin ardından konuşan Çiçek, güzel bir akşam yaşadıklarını belirterek, koroya teşekkür etti.

Türkiye'nin zengin kültürü olduğunu ifade eden Çiçek, ''Önemli olan bu zengin kültürü yaşamak ve yaşatmak'' dedi. Çiçek, Türk insanının üzüntüsünü ve çok olmasa da sevincini türkülerle ifade ettiğini belirterek, ''Türküler olmasa belki Türkçemiz de olmayacaktı'' diye konuştu.

Anadolu topraklarının 600 yılda 200 savaş gördüğünü anlatan Çiçek, terör hariç tutulursa en uzun barış döneminin Cumhuriyet'le birlikte hüküm sürdüğünü söyledi. ''Türkü bu milletin alameti farikasıdır'' diyen Çiçek, türkülerle bir arada yaşama mesajının dile getirildiğini sözlerine ekledi.

Çiçek, koro şefi Gür'e bir demet çiçek takdim etti ve koroyla anı fotoğrafı çektirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiçek: Türkü bu milletin alameti farikasıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN