Türkiye'nin en iyi haber sitesi

konuştu

grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Giriş Tarihi: 5.3.2013 12:12 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 18:26
Başbakan , partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Sevgili Müslüm Gürses'i hakka uğurladık. O sadece bir ses sanatçısı değildi. Sivil itirazın da güçlü bir sesiydi.

Müslüm Gürses bir muhalefetin ve sivil itirazın temsilcisiydi. Müslüm Gürses, duyguların sesiydi, duyguların temsilcisiydi.

Merhum Ahmet Kaya gurbette gözlerinin yumdu. Seversin sevmezsin, Ahmet Kaya'ya yapılanlar hatıralarda. Ahmet Kaya salondan zor kaçırıldı. Aynı Ahmet Kaya beni Pınarhisar'a uğurlayanlar arasındaydı.

Müslüm Gürses'in hayatı, toplum mühendislerine, halkı aşağılayanlara verilmiş en iyi cevaptır.

Viyana'da burada okuma hakkı bulamamış öğrencilerle biraraya geldik.

Yunanistan Başbakanı Samaras ile biraraya geldik. İlişkilerimizi tüm hassasiyetiyle görüştük.

Art arda 29 büyükşehir olan ilimizi dolaşacağız. En az bir gece kalacağız.

Göz göze, gönül gönüle iletişim kurduğumuz vatandaşımızın ne düşündüğü önemli. Terörü çözmek için adım attığımız bir dönemde halkın ilgisi daha da arttı.

Bizim şehitlerin ruhunu sızlatacak hiçbir adımı atmamız mümkün değildir. CHP ve MHP, süreci bir boyun eğme süreci gibi sunma çabası içinde.

Benim Mehmetçiğim belki kendini şehit edecek düşman askerine kahve ikram edecek kadar cesurdur. Benim askerim dağda yakaladığı teröriste parkasını verecek kadar kahramandır. Şehit aileleri tedirgin olmasın, şehitlerimiz hangi yoldaysa biz de o yoldayız. Bizim gazilerimiz düşmanlarına nasıl davrandıysa biz de öyle davranacağız.

Şehitler bu ülkenin birliği için canlarını ortaya koydu.

MHP'nin ve CHP'nin nerede durduğuna bakmanızı istiyorum. Terörü çözmek için ne yaptılar, hiç! Bizi ihanetle suçlayacak kadar izanlarını yitirmişlere sesleniyorum, siz 30 yıl milli bir duruş sergileyemediniz.

Kılıçdaroğlu çıkmış, yalan söyleyenden başbakan olmaz diyor. Kılıçdaroğlu'nun doğru söylediği tek söz budur. Bunun için de Kılıdaroğlu bu ülkede başbakan olamadı, olamayacak. Bize kredi vermekten söz ettiler. Ulusalcılar CHP'yi kuyunun dibine çekmiştir. CHP'de Meclis kürsüsünden ırkçılık yapan milletvekili kazandı, CHP de aslına rücu etti.

Bu sürece destek vermek sadece siyasilerin görevi değildir. STK'ların ve basının da görevidir. Balıkesir'de İmralı görüşmelerini yayınlayan gazeteyle ilgili sözlerim oldu. Sınırsız özgürlük yoktur. Medya milli çıkarları hiçe sayarak yayın yapacak kadar özgürse biz de hissiyatımızı dile getirmede özgürüz. Basın özgürlüğü diyenler İngiltere'ye, ABD'ye baksınlar. Orada da bizde ki gibi sansür yok ama medya milli tavır gösteriyor.

Bazı medya organları yayınlarıyla terör örgütüne oksijen sağlamıştır.

Ortada dolaşan belgelerin kimler tarafından sızdırıldığını da çok yakında ortaya koyarız.

Bu süreçte sizden isteğim, konuşmayacaksınız. Bu sürecin söylem birliği içinde sürmesi gerekiyor. Yoksa bu çözüm sürecini, kristali kırarız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN