Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da yanlış yönlendirildi”

Giriş Tarihi: 18.6.2013 16:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2013 16:09
Başbakan'ın DİSK Genel Sekreteri Çerkezoğlu'na "Haddinizi bilin, Ben yüzde 51 oy almış bir partinin genel başkanıyım, sosyolojiyi sizden iyi bilirim" dediğini iddia eden Kılıçdaroğlu'na Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'dan tepki geldi. "Ya yalancısın ya da yanlış bilgilendiriliyorsun!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugün yapılan grup toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu arasında geçtiğini iddia ettiği bir diyalogdan bahsetti. Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Taksim bileşenleri ile yaptığı toplantıya katılan Çerkezoğlu'na "Haddinizi bilin. Sizi buraya getiriyoruz diye kendinizi ne zannediyorsunuz? Ben yüzde 51 oy almış bir partinin genel başkanıyım. Sosyolojiyi sizden iyi bilirim" dediğini iddia etti.

CHP Genel Başkanı, bugünkü grup toplantısında şöyle konuştu: "Arzu Çerkezoğlu, sayın Başbakan'a şunları söylüyor: 'Siz de biz de çözüm istiyoruz. Ancak bunu sadece mimari proje sorununa indirgemek yanlış. Eğer biz bu toplantıyı 25 Mart'ta yapsaydık haklı olurdunuz. Fakat geçen 17 gün içinde başka bir şey yaşandı. Eylemlere katılan yüz binlerce insan farklı bir irade ortaya koyduk. Siz hep halkın iradesinden bahsediyoruz. Biz de bu kelimeyi çok seviyoruz. Önemlidir. Olay toplumsal bir gerçekliğe dönüşmüştür. 4 ölüm olayı yaşanmış, binlerce kişi yaralanmıştır. Bu olay sadece gezi parkıyla ilgili olmaktan çıkmıştır. Buna karşı bir şey söylemek zorundasınız' diyor. Bunda bir taşkınlık var mı? Daha yumuşak bir üslup kullanın diyor. Başbakanın cevabı ise 'Haddinizi bilin. Sizi buraya getiriyoruz diye kendinizi ne zannediyorsunuz? Ben yüzde 51 oy almış bir partinin genel başkanıyım. Sosyolojiyi sizden iyi bilirim' oluyor."

KÜTAHYALI: "SANATÇILAR GERÇEĞİ AÇIKLASIN"
Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasına ilk tepki Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'dan geldi. Kılıçdaroğlu'nun iddiasını Sabah.com.tr'ye değerlendiren Kütahyalı, CHP Genel Başkanı'nın ya yalan söylediğini ya da yanlış bilgilendirildiğini söyledi ve aynı toplantıda bulunan sanatçılara "gerçeği açıklayın" çağrısı yaptı. İşte Kütahyalı'nın konu hakkında söyledikleri: "Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü grup konuşmasında tamamen yalan söylemiştir ya da DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, onu tamamen yalan bilgiyle yönlendirmiştir. Orada yapılan konuşmaları ben kelimesi kelimesine biliyorum. Arzu Çerkezoğlu, sadece bir cümle etmiştir ve o da 'Gezi Parkı olayı sosyolojik olaydır' lafıdır. Onun dışında hiçbir söylememiştir. Zaten Arzu Çerkezoğlu o programda olmamasına rağmen bir şekilde zorlayarak oraya girmiştir. Söz hakları da yoktu, dinlemek için toplantıya girmişlerdir. Toplantıdaki sanatçılara sesleniyorum. Farklı görüşlerde olmalarına rağmen hepsinin dürüst olduğuna inanıyorum. Sunay Akın'a, Mahsun Kırzıgül'e, Nebil Özgentürk'e, Ceyda Düvenci'ye, Halit Ergenç'e, Sertap Erener'e sesleniyorum. Lütfen gerçeği açıklasınlar. CHP grup toplantısında olanlar psikolojik operasyondur
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da yanlış yönlendirildi”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN