Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derhal tutuklansın

Giriş Tarihi: 15.7.2013

Siirt'te tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Çekin partiden istifa ettiğini açıkladı. Çocukların annesinin tacize göz yumduğu belirtildi. Taciz olayında üçüncü bir kız kardeşin daha olduğu iddia edildi

Siirt'te yaşları küçük 2 kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan BDP'li Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Çekin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bir arabada M.A. (17) ve S.A. (13) adlı kız kardeşlerle uygunsuz bir durumda yakalanarak gözaltına alınan Çekin, polisteki sorgusunun ardından nöbetçi savcılığa sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Abdullatif Ç., hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı verilerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

PARTİDEN İSTİFA ETTİ

BDP ise Çekin'in disiplin kuruluna verildiğini ve partiyle ilişkisinin kesildiğini açıkladı. BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Söz konusu kişinin partimizle hiçbir ilişkisi kalmadığını kamuoyuna duyuruyoruz. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan zanlı, derhal tutuklanmalı. Yargı, bu vahim durumu ciddiyetle ve kız çocukları lehine ele almalı, onların haklarını koruyacak şekilde hareket etmeli. Partimiz mağdur çocukların yanındadır" denildi. Çekin ise yaşanan olaydan BDP'nin itibarının zedelenmemesi için partiden, belediye başkan yardımcılığı ve belediye meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. BDP Kadın Meclisleri de yaptığı açıklamada "Böylesine aşağılık ve onursuz bir suç işlenmesini asla kabul etmeyeceğiz. Kendisi bu suçun gerektirdiği en büyük cezayı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz " dedi.

ANNE GÖZ YUMDU
Çekin'in bir AVM önünden iki kız çocğunu aldığını gören vatandaşların ihbarıyla ortaya çıkan cinsel istismar olayında 13 yaşında bir kız kardeşin daha olduğunu öne sürüldü. Anne S.A.'nın 17 yaşındaki kızının uğradığı cinsel istismara göz yummakla suçlandığı ve bu nedenle mahkemeye çıkartıldığı öğrenildi.

ÇOCUKLARA KORUMA
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 çocuğun Bakanlık tarafından koruma altına alındığını ve açılacak davaya müdahil olacaklarını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derhal tutuklansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN