Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül vize muafiyeti müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Slovakya halkına vize muafiyeti getiren kararı Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç'in huzurunda imzaladı.

Giriş Tarihi: 20.8.2013 13:59 Güncelleme Tarihi: 20.8.2013 15:45
Konuk Cumhurbaşkanı Gasparoviç ve heyetini Çankaya Köşkü'nde ağırlayan Cumhurbaşkanı Gül, düzenlenen ortak basın toplantısında Slovakya halkına vize muafiyeti müjdesini verdi. Gül, Slovakya ile Türkiye arasındaki vize muafiyeti uygulamasının ne zaman başlayacağı yönündeki bir soru üzerine Slovakya halkının sevineceği bir haber verdi. Gül, "Dün hükümetimizin Bakan Kurulunda Slovakya'ya vize muafiyeti kararı almıştı. Biraz önce de bu karar bana geldi. Konuk cumhurbaşkanının yanında Resmi Gazetede yayınlanması için gönderdim. Ümit ediyoruz ki Slovakya da işadamı, sanatçı, sporcu gibi Türk vatandaşlarına her türlü kolaylaştıracak adımı atacaklardır." dedi.

Slovakya Cumhurbaşkanı Gasparoviç de Türk hükümetinin almış olduğu vize muafiyetine ilişkin bu kararın Cumhurbaşkanı Gül tarafından kendisinin gözü önünde imzalanmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Gasparoviç, mütekabiliyet esası gereği kendilerinin de yükümlülüklerini yerine getireceklerini söyledi.

"MISIR'DA TAHAMMÜL EDİLEMEZ BİR ACI YAŞANMAKTADIR"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin Mısır'daki durumu sorması üzerine Mısır'da 600'ün üzerinde ölü olduğunu, savaşlar da bile bu kadar can kaybı olmadığını artık akılı savaşlar yapıldığını kaydetti. Gül, "Gerçekten tahammül edilemez bir acı yaşanmaktadır. Bu acıları paylaşıyoruz. Hayatını kaybeden, bir can kaybı daha olmasın diye neler yapılabilir şu anda herkesin bu seferberlik içine girmesi gerekir. Çok süratli bir şekilde hiç kimsenin dışlanmadığı bir ortama girilerek seçimlere gidilebileceği bir ortamı kısa süre içinde sağlanması gerekir. Kanlı bu çıkmazdan çıkmanın yolu olduğunu başından beri söylüyorum. Bu kadar büyük bir tansiyon varken kontrol daima elden çıkar. Maalesef bugün acılara dayanılması zordur. Bu kadar dünyaya açık olan bir ülkede bunların yaşanması gerçekten çok acı vermektedir." diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül vize muafiyeti müjdesi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN