Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BDP'lilerin açılışında Onuncu Yıl Marşı çalınınca...

BDP Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak, Siirt'te yapılacak otopark temel atma törenine katıldı. Temel atma töreni 10. Yıl Marşı eşliğinde yapıldı. İlk başta durumu farketmeyen BDP'liler, çalan müziğin Onuncu Yıl Marşı olduğu anlayınca duruma hemen müdahale etti.

Giriş Tarihi: 23.8.2013 09:25 Güncelleme Tarihi: 23.8.2013 09:29
Siirt'te yapılacak otopark temel atma törenine katılan Kışanak, yaptığı konuşmada, belediyeyi batmış halde aldıklarını ve halkın desteğiyle yeni projelerin üretildiğini söyledi. Kışanak, çözüm sürecine değinerek, 'Beklentimiz o dur ki bu otogar en kısa bir sürede hizmetini açılmasıdır. Beklentimiz O dur ki kadar demokratik süreci başarıyla yürüterek, buradan kalkan yolcular Hakkari'ye Van'a giden yolcular buradan barışı götürecekler. Gücümüzü barış için çözüm ve özgürlüğümüz için seferber etmeliyiz. Bunu yapmazsak inanı ki, Ankara'da kırk türlü hesap yapılıp, o hesapların içinde bir dizi özgürlükte çıkmayabilir, halk için barış için kardeşlik için bu hesapların yapılmasını istiyorsak biz halk olarak birlik olup gücümüzü açığa çıkarmalıyız. Onlarca kamuoyu yoklaması yapılıyor. Bütün şirketlerin yaptığı anketleri bizde alıyoruz. Türkiye halkı bir bütün olarak barışı ve çözümü destekliyor. Kimse aman efendim seçimi kaybederiz diye türlü hesapların peşine düşmesin. Trabzon'da çözüm istiyor. Artvin'de çözüm istiyor, Amed'de çözüm istiyor' dedi.

Kürt halkının mazlum ve Müslüman bir halk olduğunu söyleyen Kışanak, 'Kürt halkının neden haklarını vermiyorsunuz. Şam'dakiler Müslüman da Kamışlı ve Rojava'dakiler Müslüman değil mi? Ben, dindar olan İslam değerlerine önem veren herkese sesleniyorum; kardeşlikse herkes için, çözümse herkes için özgürlükse herkes için olmalıdır. Müslümanlıksa Kürt haklı da Müslüman'dır, kimse bize Müslümanlıktan bahsetmesin. Selahattin Eyyübi de Kürt'tü. Biz bir insanın kanının dökülmesini ve hiçbir toprağın işgal edilmesini istemiyoruz' diye konuştu.

Kışanak, konuşmanın ardından beraberinde Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ve BDP'li parti yöneticileriyle birlikte otogarın temelini 10. Yıl Marşı eşliğinde attı. İlk başta durumu farketmeyen BDP'liler, çalan müziğin Onuncu Yıl Marşı olduğu anlayınca duruma hemen müdahale etti.

Çok sayıda vatandaşların da katıldığı temel atma töreni verilen kokteyle sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BDP'lilerin açılışında Onuncu Yıl Marşı çalınınca...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN