28 Şubat iddianamesi 12 günde okundu

27'si tutuklu 103 sanıklı 28 Şubat davasında avukatlar ve sanıklar esastan savunmalarına pazartesi günkü duruşmada başlayacak

Giriş Tarihi: 21.9.2013
28 Şubat Post Modern Darbenin bin 309 sayfalık iddianamesinin okunması 12'nci günde tamamlandı. 27'si tutuklu 103 sanıklı davada pazartesi günü önce avukatlar ardından sanıklar esasa karşı savunmalarını yapacaklar. Sanıkların tahliye talebini reddeden mahkemenin davanın hızla tamamlanması için ara vermeden devam edeceği öğrenildi.

BALYOZ SANIĞI DİNLENECEK

Dünkü duruşmada Müşteki Avni Öztürk'ün avukatı Mustafa Polat, Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi aracılığıyla gönderdiği dilekçede, o dönem milli güvenlik derslerine katılan öğretmenler ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulundu. Mahkeme 28 Şubat'la ilgili MGK kararlarını incelemek üzere Hakan Oruç ile Süleyman Köksaldı'yı naip hâkim olarak görevlendirdi. Balyoz davasından tutuklu emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın'ın 28 Şubat kapsamında ifadesi alınmak üzere Silivri Cezaevi'ne yazı gönderilmesine de karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
28 Şubat iddianamesi 12 günde okundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN