"Tam Gün" tasarısı yeniden komisyonda

Giriş Tarihi: 21.11.2013 19:06
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, kabul ettiği ancak daha sonra bazı değişiklikler yapmak üzere geri çektiği "tam gün" olarak da adlandırılan, sağlıktaki torba tasarıyı yeniden ele almaya başladı.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar başkanlığında toplanan komisyon, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı'yı görüşüyor.

Görüşme öncesi muhalefet milletvekilleri, usul hakkında söz aldı. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kendilerinin de insan olduklarını, yorulduklarını dile getirerek, komisyonun geç bir saatte toplanmasını eleştirdi.

Yararlı olmak istediklerini belirten Atıcı, bir hekimin, 2,5 dakikada bir hastayı muayene edip, tedavi edemezse bir milletvekiline 24 saat bile tanınmadan sağlık sisteminde önemli değişikler içeren bir metnin görüşülmesi halinde Genel Kurul'da sıkıntılar yaşayacaklarını kaydetti.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de bu kadar önemli konunun, 6 ay boyunca beklediğini ancak daha sonra sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri değişikliği bilmeden, tasarının çıkarılmak istendiğini söyledi. Bunun doğru olmadığını ifade eden Özel, "Bu, yasama kalitesini düşürüyor. Burada böyle yaparsanız yine düzeltmek zorunda kalacağız" dedi.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, "7 ay bekliyor da 7 saat içinde geçmesi için aceleniz nedir, alt komisyon oluşturulsun. Şimdi çıkaracağımız yasa, yargı organlarından geri dönecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Tam Gün" tasarısı yeniden komisyonda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN