Sınırda askere ateş açıldı

Giriş Tarihi: 6.12.2013 15:58 Güncelleme Tarihi: 6.12.2013 16:48

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde sınırı geçmek isteyen bir grup kaçakçının Türk askerine ateş açtığı bildirildi.

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamaya göre; Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı Gülünce Hudut Karakol Sorumluluk Bölgesi'nde 20 kişi, 10 motosiklet ve bir kamyonet ile beraber kaçakçılık amacıyla Suriye'den Türkiye tarafına geçmek istedi. Bölgede bulunan askerlerin "dur" ihtarına uymayan grup, yaklaşık 10 el ateş açtı. Açılan ateşe, askerlerin de karşılık vermesi üzerine grup Suriye tarafına kaçarak bölgeden uzaklaştı.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'3'üncü Hudut Alay Komutanlığı (Suruç/Şanlıurfa) Gülünce Hudut Karakol Sorumluluk Bölgesi'nde 20 şahsın, 10 motosiklet ve bir kamyonet ile beraber kaçakçılık yapmak maksadıyla Suriye'den Türkiye'ye doğru geçmeye çalıştıkları tespit edilmiştir. Bölgede bulunan hudut unsurlarımız tarafından kaçakçı şahıslara 'dur' ikazında bulunulmuştur ancak kaçakçı şahıslar, yapılan ikazlara uymayarak hududa doğru ilerlemeye devam etmişlerdir. Kaçakçılar, bölgeden uzaklaşmamış ve hudut unsurlarımızın üzerine 10 el ateş etmiştir. Açılan ateşe, hudut unsurlarımız tarafından ateşle karşılık verilmiş ve yapılan müdahaleler sonucunda söz konusu şahıslar Suriye tarafına doğru bölgeden uzaklaşmış ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda askere ateş açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN