'Fasulyeden şüpheli yaptılar'

Giriş Tarihi: 25.12.2013
Siyasete yön verme amaçlı 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan, ancak emniyette 2 gün tutulduktan sonra serbest bırakılan Faruk Altunbay, "Operasyonun ses getirmesi, kalabalık görünmesi için beni fasulyeden şüpheli yaptılar" dedi.

"KORKMA BIRAKACAĞIZ!"
İstanbul'daki operasyonda 89 kişi gözaltına alındı. 24 kişi tutuklandı, 33 kişi mahkeme tarafından, 32 kişi ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı. Emniyetten serbest bırakılanlardan birisi de Faruk Altunbay'dı. Okmeydanı Perpa'da yangın güvenliği işi yapan Altunbay, 17 Aralık akşamı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube'den aranarak emniyete çağrıldığını belirterek, şunları anlattı: "Hakkınızda suçlamalar var. Gelip bilgi verin dediler. Hemen gittim. Hiçbir şey söylemeden çete, örgüt kurmuşsunuz diyerek beni hiç tanımadığım insanların içinde bulunduğu nezarethaneye attılar. 2 gün nezarethanede kaldım. Örgüt diye nezarete atılan 15-16 kişiden hiçbirini tanımıyordum. Örgüt lideri dedikleri Reza Zarrab'ı emniyette, tuvalet sırası beklerken ilk defa gördüm. Beni sorguya alan polis sorguya, 'Korkma seni serbest bırakacağız' diye başladı. 1,5 yıl önce tanıdığım bir arkadaşım ile bir telefon konuşmasında 'Emaneti teslim aldım' sözüm tapelere yansımış. Bunu sordular, hatırlamadım. İşin ilginç tarafı 'benim emaneti teslim aldım' dediğim arkadaşımın bu operasyonla hiçbir ilişkisi yok, gözaltına da alınmadı."

"DAVA AÇACAĞIM"
Kamuoyunda ses getirmesi, kalabalık görünmesi için sokaktan insanların da gözaltına alındığını söyleyen Altunbay, "Böbrektedavisi görüyordum. İki gün boyunca beni taşların üzerinde yatırdılar. Ağrılarım arttı. Bazı müşterim de iş anlaşmalarını iptal etti. Beni fasulyeden şüpheli yapanlardan bu işin hesabını hukuk önünde soracağım. Beni suçsuz yere gözaltına alanlar hakkında şikâyetçi olacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fasulyeden şüpheli yaptılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN