Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YSK'dan CHP'ye Sarıyer ödülü

Giriş Tarihi: 21.2.2014
CHP'nin 18 Şubat'ta aday listelerini geç teslim ettiği gerekçesiyle Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği "CHP Sarıyer'de seçime giremez" kararı Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) döndü. CHP'nin başvurusu üzerine akşam saatlerinde toplanan YSK Sarıyer ile ilgili İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği kararı değerlendirdi. YSK, 1'e karşı 9 oyla İlçe Seçim Kurulu'nun kararını iptal etti. YSK'nın verdiği bu kararla Sarıyer krizi çözülürken CHP 30 Mart'ta bu ilçede seçime girebilecek.

NEDEN LİSTE KAVGASI

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile İlçe Başkanı Mehmet Deniz arasındaki liste kavgası nedeniyle aday listesi İlçe Seçim Kurulu'na yasal sürenin dolmasından sonra teslim edilmişti. Bu durum CHP'nin Sarıyer'de seçime girip giremeyeceği tartışmalarını başlatırken İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı gerekli belgelerin fakslandığını ve 17.09'da İlçe Seçim Kurulu'na ulaştığını savunmuştu. Dün ise İlçe Seçim Kurulu toplanarak 2'ye karşı 5 oyla CHP'nin Sarıyer'de seçime giremeyeceğine karar vermişti.

CHP YSK'YA BAŞVURDU
İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği bu karar parti yönetimini harekete geçirirken genel merkezde yapılan toplantı ile karar masaya yatırıldı. CHP yönetimi toplantının ardından da İlçe Seçim Kurulu'nun kararını YSK gündemine taşıdı. YSK ise yaptığı toplantı ile CHP'nin Sarıyer'de seçime giremeyeceğine yönelik İlçe Seçim Kurulu'nun kararını 9 üyenin oyu ile iptal etti. Toplantıda 1 üye ise İlçe Seçim Kurulu'nun kararı lehinde oy kullandı. YSK'nın bu kararı ile CHP Sarıyer'de seçimlere girebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK'dan CHP'ye Sarıyer ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN