Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Fındık borsası Karadeniz'de olacak"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, fındığın başkenti, kirazın anavatanında bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, birçok tarım ürününde olduğu gibi fındık üreticisinin de alın terini alamadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 6.3.2014 17:24
Partisinin Topal Osman Ağa Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Dünyada Giresun fındığının bir numara olduğunu biliyoruz. Ancak fındığın fiyatı Hamburg'ta. Fındığın başkenti olan Giresun'da neden fındık borsası yok. Bunun hesabını iktidar verecek, sizler de soracaksınız. Bir de Fiskobirlik'i yok ettiler değil mi? Size söz veriyorum. CHP iktidarında fındığın borsası Karadeniz'de olacaktır. Bizim görevimiz fındık üreticisi hakkını alsın, halkımız huzur bulsun, büyük Türkiye olsun istiyoruz' dedi.

Partisinin Giresun Belediye Başkanı ve Başkan adayı Kerim Aksu'ya da övgü dolu sözler söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Belediye başkanınızla sadece sizler değil, bizler de gurur duyuyoruz. Türkiye'ye örnek bir belediye başkanlığı yapıyor. Yaptığı hizmetler takdir ediliyor' şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan bir isteği olduğunu belirterek, "30 Mart yerel seçimlerinde sandığa sahip çıkın" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından CHP Belediye Başkan adayları tanıtıldı ve Kılıçdaroğlu, Giresun'dan ayrılarak helikopterle Trabzon'a gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Fındık borsası Karadeniz'de olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN