Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu dini cemaat değil siyasi örgüt'

Başbakan Erdoğan, Eskişehir'den CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Merhum anacığıma dil uzatma" diye seslenirken, paralel yapı için de şunları söyledi: Buna dini cemaat demiyorum, bu bir siyasi örgüt diyorum

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Eskişehir'de vatandaşlara seslendi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ve paralel yapıya yüklendi. Erdoğan, Eskişehir'deki konuşmasına Yunus Emre'nin "Haktan gelen şerbeti içtik elhamdülillah, şu kudret denizini geçtik elhamdüllilah" dizeleri ile başladı. Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

NAZAR ETME NE OLUR:
Eskişehir'deki şu muhteşem tabloya bakacaklar, photoshop diyecekler. Burada montaj, photoshop var mı, yok. MHP, CHP'nin genel başkanı, yandaşı medya buraya montaj derse, siz de deyin ki, 'nazar etme ne olur, çalış senin de olur'. Bunlara bunu demek lazım.

PENSİLVANYA İLE KARIŞTIRMAYIN:
Siz oyunuzu hizmete mi vereceksiniz, aman haa, o hizmet, bu hizmet değil, karıştırmayın. O örgüt, örgüt. Sakın hizmet deyince Pensilvanya ile karıştırmayın.

MENDERES'E YAPILANIN AYNISI:
27 Mayıs öncesi merhum Menderes'e nasıl iftiralar attıysa, Meclis'i, sokakları, toplu nasıl gerilime sürüklediyse bugün de aynı şeyi yapmaya çalıyorlar. Pensilvanya'daki sözüm ona kaniat imamıyla CHP aynı saftalar.

BUNLAR SİYASİ ÖRGÜT:
Bu insanlar, tabii tabanda gönül vermiş saf temiz kardeşlerimiz var. Maalesef üzülüyoruz ve diyoruz ki kendinizi çek edin. Başınızı iki elinizin arasına alın. Yarabbi bu nasıl bir yalandır, nasıl bir din anlayışdır. Artık buna dini cemaat demiyorum, tam aksine bir siyasi örgüt diyorum. Şu anda bunlar, Pensilvanya'dan ülkemizin huzurunu, refahını ulusal güvenliğimizi tehdit etmek üzere çalışıyorlar.

BİR İLERİ İKİ GERİ AMA ÇIKACAĞIZ:
Gerekli adımları gerektiği şekilde attık. İyi niyetimizin kurbanı olduk. CHP ile MHP ile yol arkadaşı oldular. İstediklerini yapsınlar. Bunları inlerinden çıkaracağız hiç endişeniz olmasın. Bir ileri, iki geri, ama çıkaracağız. Hiç endişeniz olmasın. Bu Türkiye'nin yürüyüşüdür. Türkiye'nin yürüyüşünü durduramayacaklar. Onlar iftira üretecek, yalan üretecek, montaj, dublaj üretecek. Hakaret üretecek. Biz ise laf değil, icraat üreteceğiz.

DEVLETİ EMANET ETMEYECEĞİZ:
Bu paralel yapının gazeteleri, çocuklar tablet bilgisayarları iade ediyor dedi. Siz böyle bir şeye sahit oldunuz mu, (hayır) dedim ya, bunlarda takiye, yalan var, iftira, fitne, fesat var. Paralel yapı. Tek devlet diyerek, devletin içinde paralel devlete de müsaade etmeyeceğiz.

DUBLE RAKI DA ATAR:
Uzaya füze gönderdiniz de benim kızlarımın başörtüsüne mi takıldı? Ama bunlara sorarsan her yol meşru. Amacı için başörtüsü takmayabilirsin, yeri geldiğinde bir duble rakı da atarsın, serbest. Tanınmamak için bunlarda takiye almış başını gidiyor. Çok bildiğim var ama teferruatına girmeyeceğim.

ÇAKMA KEMAL:
Bir yıl kadar önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin ismini ağzıma almayacağım demiştim. Ahlaki olmayan iftiralarından sonra bu iş dayanılmaz hale geldi. Bunlara başta çakma Kemal olmak üzere gereğini yapacağım. Bugün attıkları iftiralar yenilir, yutulur değil.

PARALELİ SEVİP, OKŞUYORSUN:
Çakma diyorum ya, Başbakan'ı dinleyen 'hangi derin devlet' diyor. Bugün ne diyor? Senin beraber yürüdüğün paralel yapı bay Kılıçdaroğlu. Onlar, onlar... Dün, her türlü hakareti yapıyorsun, şimdi seviyorsun, okşuyorsun.

'MERHUM ANNEMİ AĞZINA DOLAMA'
CHP Genel Başkanı utanmadan, sıkılmadan kalkacak dünya kadınlar gününü kutlayacak. Benim merhum anacığıma dil uzatacak, sonra utanmadan, Sıkılmadan, yüzü kızarmadan; gerçi kızaracak yüz yok, kadınlar gününü kutlayacak. Yazıklar olsun. Edep yahu....CHP'ye es kaza başkan olursun, kasetle oraya motajlarlar, ama insanda edep yoksa böyle rezil olur, böyle yüzsüz olur. Bak Kılıçdaroğlu, sen, benim merhum anneciğimi ağzına dolayacak bir kalitede, esfapta değilsin. Karakterinin, cibilliyetinin ne denli bozuk olduğunu bu ifadeler zaten ortaya koyuyor. Ve sen benim evlatlarıma haram lokma yedirmediğim halde, evlatlarımdan bahsedecek esfapta, kalitede değilsin Seni Rahşan affı kurtardı. Eğer Rahşan affı olmasaydı içeride olacaktın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu dini cemaat değil siyasi örgüt'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN