Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale geçilemedi bugün de geçilemez

Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü törenlerine katılan Erdoğan "Türkiye dışarıdan teslim alınamayacağı gibi içeriden de her türlü ihanete gereken cevabı verecek ve ihanetleri ezecek güçtedir" dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü dolayısıyla yapılan törenlerde yaptığı konuşmalarda "Kardeşliğimiz Çanakkale ruhunun çiğnenmesine asla müsaade etmeyecektir" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
* ŞEHİTLERİN MİRASI: Eğer bugün millet dua edebiliyorsa, eğer bugün millet şehitlerinin arkasından Fatiha'lar okuyabiliyorsa, eğer bugün ezan minarelerden özgürce okunabiliyorsa, biliniz ki şehitlerimizin ruhları şad olmuştur, muazzez olmuştur.
* HOŞGÖRÜ İKLİMİNİ İMAR EDECEĞİZ: Her kesimin birbirine saygı duyduğu, birbirinin tercihlerine ve yaşam tarzlarına hürmetle yaklaştığı, hoşgörünün egemen olduğu bir iklimi hep birlikte imar edeceğiz.
* KOYUN KOYUNA YATIYORLAR: Şurada Anafartalar'da, Kilitbahir'de, Alçıtepe'de, Soğanlıdere'de Türkiye'nin 81 vilayetinden ve hatta kardeş ülkelerden gelen şehitlerimiz yan yana, koyun koyuna yatıyorlar. Kim ki bir başkasını etnik kökeninden, dilinden, kültüründen dolayı tahkir ediyorsa, biliniz ki Çanakkale şehitlerini incitmektedir.
* İHANETLERE TESLİM OLMAYIZ: Tarih boyunca Türkiye'yi esir almaya Türkiye'nin istikbalini boğmaya çalışan her devlet çok açık bir yenilgi ve hezimetle geldiği gibi gitmiştir. Türkiye dışarıdan teslim alınamayacağı gibi içeriden de ihanetlere boyun eğmeyecek ihanetlere teslim olmayacak her türlü ihanete gereken cevabı verecek ve ihanetleri ezecek güçte bir ülkedir.
* GEÇİLEMEYECEK: Türkiye üzerine hesapları olanlar bilsin ki Çanakkale 99 yıl önce geçilmemiştir bugün de yarın da geçilemeyecektir. Milletimizin imanı ve kardeşliği Çanakkale ruhunun çiğnenmesine asla müsaade etmeyecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale geçilemedi bugün de geçilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN