Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan tarihi gönderme

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan "Merhum Ali Şükrü Bey'e ve Adnan Menderes'e yapılmak istenen neyse bugün bize de yapılmak istenen odur." dedi.

Giriş Tarihi: 24.3.2014 13:51 Güncelleme Tarihi: 24.3.2014 17:37
Başbakan Erdoğan'ın, Trabzon'daki Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

Geçen seçimlerde ilk olarak Bayburt'a, Gümüşhane'ye gitmiştim. Bu seçimde maalesef yoğunluğumuz nedeniyle Bayburt ve Gümüşhane'ye gidemedik. Buradan onları selamlıyorum. Gittiğimiz her ilde büyük bir coşku ve heyecan var. Muhabbetle kucaklaşıyoruz.

ALİ ŞÜKRÜ BEY'i KATLETTİLER

Trabzonlu bi yigit üzerinden Türkiye üzerinden nasıl oynadıklarını anlatmak istiyorum. Ali Şükrü Bey, Trabzon'un meclisteki ilk mebusuydu. 23 Nisan 1920'de Meclis'teydi. Her türlü haksızlığa karşı çıkıyordu. Meclis kürsüsüne çıkıyor ve kalbinde olan ne varsa söylüyordu. Bu kahraman Trabzonlu'yu bir gece alçakça şehit ettiler. Ali Şükrü Bey'in katledilmesinin çok önemli bir manası var. Katiller Ali Şükrü Bey'e suikast düzenlerken, diğer vekillere de ayağınızı denk alın diyorlardı. 1950'de merhum Menderes bu korkuya karşı geldi. Çekinmedi, sinmedi ve milletin sevgisini kazanarak tek başına iktadara geldi. 27 Mayıs'ta onu milletinden kopardılar ve Yassıada'ya gönderdiler. İmralı'da da şehit ettiler. Merhum ali Şükrü Bey'e ve Adnan Menderes'e yapılmak istenen neyse bugün bize de yapılmak istenen odur.

Adam ana muhalefetin başkanı, bana küfür ediyor. Büyükşehir belediye başkan adayları vatandaşa yumruk atıyor. Bunlarda edep yok. Ben diyorum ki; gerçek yumruğu benim vatandaşım bunlara sandıkta vursun. İstanbul vuracak ama Trabzon bir başka vursun. Kalkmış Kılıçdaroğlu helalden haramdan bahsediyor. Sen ne anlarsın helalden, haramdan. SSK'nın genel müdürüyken sen helali, haramı gösterdin! Soydun soğana çevirdin ya!

PENSİLVANYA KİRALADI

Pensilvanya, CHP ve MHP'yi kiraladı, BDP'yi ve bir kısım medyayı da kiraladı. Bir kısım işveren çevreleri de şantajlarla boyun eğdirdi. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sen ülkenin milli güvenliğini tehdit eden çalışmalar içerisindesin. Başbakanı dinleyemezsin. Bunlar casusluk örgütü oldukları için bu yollara başvurdular. Adeta ülkeyi yönetenlerin haremine giriyorlar. Ne yaparsanız yapın, elinizden ne gelirse gelsin ininize gireceğiz ininize! Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Biz Ali Şükrü Bey gibi dik duracağız. Merhum Menderes gibi milletin hizmetkarı olacağız.

30 Mart inşallah Ali Şükrü Bey ve Menderes'in verdikleri mücadelenin devamı anlamında bize ayrı bir güç verecek. Siz 30 Mart'ta CHP'ye, MHP'ye ve Pensilvanya'ya en güzel cevabı vereceksiniz. Bunların tuzaklarına karşı milletin de tuzağı var ama hepsinden önemlisi Rabbim'in de tuzağı var. Eğer bu mücadeleden zaferle çıkmazsak geleceğin hükümetlerine şunu söyleyecekler; "Sonun Ali Şük Bey gibi, Demokrat Parti gibi, Turgut Özal gibi, AK Parti gibi olur." Bizden sonrakilerin montajlarla yıpratılmasını istemiyoruz. Çetelerle mücadele ederek bu ülkede enerji kaybedilmesin istiyoruz.

Biz bu ülkede oyumuzu küfredenlere, iftira atanlara, yalan söyleyenlere mi vereceğiz yoksa bu milletin hizmetkarı olanlara mı vereceğiz. Şurada 5 günümüz kaldı. Kapınıza gelen o ablalara şunu söyleyin; "Kurun partinizi öyle gelin. Benim kızımın başörtüsünü senin hocan açtı. 28 Şubatçılara ödül verdiği senin hocan."

Kapı kapı dolaşıp, bildiklerimizi bilmeyenlere anlatacağız. Onların bir de abileri var. Bizim abilerimiz de burada. Bunlarda yalan çok. "AK Parti'nin genel merkezinden arıyoruz, sizin sandıklarınız değişti, siz şurada oy kullanacaksınız" diyerek yalan yanlış şeyler söylüyorlar, sakın inanmayın.

Bu bir istikbal ve istiklal mücadelesidir. 'Bu bir istikbal mücadelesi' derken, bu mücadele Türkiye'nin geleceğini, istikbali ve istiklalini belirleyecek bir mücadeledir. Şöyle bir karar vereceğiz; gelecekte Türkiye'yi ya kasetler yönetecek, montajlar, tehditler, şantajlar yönetecek ya da Türkiye'yi siz yöneteceksiniz

KILIÇDAROĞLU'NUN TEK DOĞRU LAFI VAR

Tek bir doğru lafı var. Yalancıdan başbakan olmaz diyor. Evet olmaz. Onun için senden başbakan olmuyor. Çünkü bu millet senin SSK'dan hırsızlığını, yolsuzluğunu biliyor.

Siyaset birinci olmak için yapılır, arkadan nal toplamak için yapılmaz. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'de zerre kadar dürüstlük varsa siz birinci parti olamazsanız genel başkanlığı bıracak mısınız? Geçen seçimde Kılıçdaroğlu Bursa'da bir televizyona çıktı ve "Yüzde 40'ın altında oy alırsak bırakacağım" dedi. Yüzde 26 oy aldı, hala bırakacak, bekliyoruz! CHP, Anayasa Mahkemesince bile bu milletin hazinesini dolandırdıkları için trilyonlarca lira ödemeye mahkum edildi. İşte CHP bu!

Trabzon nice alimler, hocalar yetiştirmiş bir şehirdir. Bu Pensilvaya'daki gibi değil ha! Bu Pensilvanya'nın ne olduğunu siz zaten anladınız. Geçenlerde benimle ilgili söylediği ifade şu; "Bu uzun bize hainlik yaptı" diyor. Okullar için yer istedi verdik, bu muydu hainlik? Ne istediniz de alamadınız? 17 üniversite kurmak için geldiler imzaladım. Okullar için yer istediler verdik. Olimpiyatlar için devlet başkanlarını biz refere ettik. Ne nankörlük bu ya? Ne istediniz de alamadınız be? Bunların dershanelerinden yavrularını alın. Kardeşlerim hiç çekinmeyin. Bunlar sülük gibi emdiler. Sülük faziletli ama sülük kirli kanı emer. Bunlar temiz, faydalı kanı emdiler. Haftasonları Milli Eğitim Bakalığımız ücretsiz ders veriyor öğrencilerimize.

28 Şubat'ta yaptığı açıklamada "Benim halihazırdaki Türkiye'den hiçbir şekilde şikayetim yoktur" diyor bu Pensilvanya. Hale bak Pensilvanya hayatından memnun. İnsanların telefonlarını kaydedip, yayınlayandan alim olur mu?

"TİR TİR TİTREYİP 'YANLIŞ YAPTIK' DEMEYE BAŞLAMIŞTIR"

O mitingi gizlemişlerdir, çünkü tansiyonu fırlar. Ceket üzerinden tansiyon ölçüyorlar ya. Hapları verişleri bile bir değişik. Ama İstanbul'u gördüyse inanın dizlerinin bağı çözülmüştür. Pensilvanya'daki zat, tir tir titreyip yanlış yaptık demeye başlamıştır.

Şimdi bir şey daha duydum. Kılıçdaroğlu Türkçe olimpiyatlarına katılacakmış. Katılsın, yanına Tunceli vekillerini alsın öyle gitsin, yanına ikna odalarının mucidi olan benim başörtülü bacılarıma zulmeden vekilini alsın öyle gitsin. Silivri'den çıkan vekillerini de alsın. Hep birlikte Türkçe olimpiyatlarına gitsinler.

Yenikapı mitinge hazırlanıyor

Pensilvanya'nın askerleriyiz, Hocam izindeyiz diye tezahürat yapsınlar. Yakışır.

Şimdi biliyorsunuz CHP'nin genel müdürü önceden güya solcuydu, sonra CHP genel müdürü olunca ulusalcı oldu. Şimdilerde 'bozkurt işareti' yapıyor herhalde MHP'li oldu. Artık çekinmiyor, doğrudan Pensilvanya'nın avukatlığına da başladı. 'Ergenekon'un avukatıydı, şimdide 'yeni Ergenekon'un avukatı oldu. Birden bire yüz seksen derece döndü, çark etti. Pensilvanya'nın müridi oldu. Zaten kendisine 'Çark Kemal' derler

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan tarihi gönderme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN