Çelik'e acil ameliyat

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bağırsak rahatsızlığı nedeniyle acilen ameliyata alındı. Doktorları, "Hastaneye geldiğinde hayati tehlikesi vardı. Ölümden döndü" açıklamasını yaptı. Çelik'in 4-5 gün hastanede kalması öngörülüyor. Bir süredir bağırsak rahatsızlığı nedeniyle takip edilen Çelik, Meclis'te önceki gün yapılan gensoru görüşmesi öncesinde doktorları ile bir araya geldi. Doktorları, Çelik'e, uzun sürecek toplantıya girmemesi uyarısında bulundu. Görüşmeler sırasında da şiddetli karın ağrısı yaşayan Çelik, dün sabah acilen Medicana Hastanesi'ne gitti. Tetkiklerin hemen ardından saat 12.30'da ameliyata alındı. Çelik'e divertikül hastalığına bağlı bağırsak perforasyonu nedeniyle yapılan operasyon yaklaşık 2 saat sürdü. Ameliyatın başarılı geçtiği belirtildi.

"ONA GÜVENİYORUM"
Başbakan Tayyip Erdoğan, Çelik'i hastanede ziyaret etti. Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısının kapalı bölümünde de Çelik'e yönelik kampanyaya değindi. Çelik'in istifasını isteyenlere içerlediğini belirten Erdoğan, "Birbirimize güvenmeliyiz. Sayın Bakan 23.00'a kadar çalıştı, sabah kalktı ameliyata gitti. Ben ona güveniyorum. Parti olarak yürütülen bu kampanyaya prim vermemeliyiz" dedi.

DİVERTİKÜLİT NEDİR?
Kalın bağırsakta yer alan divertiküllerin iltihaplanmasına divertikülit adı veriliyor. Bağırsak divertikülleri, Batı toplumlarında kalın bağırsağın makata nispeten yakın olan sigmoid kolon adlı bölümünden kaynaklanıyor. 50 yaş üzerinde yüzde 30 sıklıkta, 70 yaş üzerinde yüzde 50 sıklıkta görülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik'e acil ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN