Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kimse Başbakan'ı tehdit edemez, haddini bildiririz"

Giriş Tarihi: 7.8.2014
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusuna, "Hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde paralel yapının genetiğinde var" karşılığını verdi. Ala, "Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden ayrılmalıdır. Türkiye'nin Başbakanı'na, Bakanı'na kimse tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir" dedi. Savcı Öz hakkında işlem yapmayan HSYK'yı da eleştiren Bakan Ala şunları söyledi:
HSYK'NIN GÖREVİ SUÇ ÖRTMEK Mİ?: HSYK ne iş yapıyor. HSYK'nın suçu örtbas etme görev ve yetkisi var mı? Neden hemen harekete geçip atmıyor? Neden gereğini yapmıyor? O zaman onlar için gereği yapılmaz mı? Millete karşı milletin gözü önünde suç işleyip bulunduğu yerde oturacağını ve hiçbir şey yapılmayacağını mı zannediyor? Böyle bir devlet olmaz. Hukuk dışına çıkana da haddi bildirilir. Hukuksuzluk yapıldığı zaman gereği yapılsın diye kurulmuş kurullar görevini yapmıyor, çıkıp açıklama yapıyorlar. Bu ülkede bunların yeri yok.
SALDIRILAR OLURSA GEREĞİ YAPILIR: Türkiye, bir istikrar adası olarak yoluna devam ediyor. Türkiye değişimin liderini seçerek inşallah yoluna devam edecek. Buna ayak uyduramayan herkes dökülecek, dökülüyor zaten. Bu hıza yetişemeyecek arkadan seyredecekler. Biz yolumuza devam ediyoruz. Yolumuza devam ederken saldırılar olursa gereği de yapılır.
OPERASYON OLMADAN YAYINLANIYOR: Burada ele geçirilmiş bir çeteleşme, bir konuşlanma söyleniyordu bunlar da ispatı. Bir yanlışlık varsa Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı açıklamalarda bulunur. Ama görüyorsunuz daha operasyon olmadan bunlar yayınlanıyor. Suç işlenmiş, bu suçu işleyenler tespit edilmiş, gereği yapılacak. Dışarıdan milletvekili geliyor. Dokunulmazlık bu değil ki! Bunlar önlenir. önleniyor da. İçeriden bilgi sızdırma da bunlardan biri. Biz de soruşturuyoruz gereğini yapıyoruz.
BİR TEZGÂH İÇERİSİNDELER: Milletin özel hayatının gizliliği garanti altında değilse böyle düzen olur mu? Milletin birbirine olan inancını kaybettirdiler. Dindarların birbirine olan inancını kaybettirdiler. Bunlara eğer bilmeden destek verenler varsa derhal bulundukları yerden ayrılsınlar. Bir tezgâh içerisindeler, Türkiye'yi başka bir yere çevirmeye çalışıyorlar. Biz oraya çevirtmeyiz.

ADALET BAKANI BOZDAĞ:
Savcı Öz, savcılık vasfını yitirmiştir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan savcı Zekeriya Öz için HSYK'yı göreve çağırdı. Bozdağ, "Dünyanın hiçbir yerinde bir cumhuriyet savcısı o ülkenin başbakanını tehdit edemez. Türkiye yol geçen hanı değildir. Savcı Öz, savcılık vasfını yitirmiştir. Öfkesinden, kininden, düşmanlığından dolayı taraftır. HSYK'nın üzerine düşen görevi yapmasını bir kez daha hatırlatıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kimse Başbakan'ı tehdit edemez, haddini bildiririz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN