Gerçek Hasan Celal Güzel sahtesine savaş açtı

Eski Bakan Hasan Celal Güzel, adını ve fotoğrafını kullanarak sahte bir twitter hesabı açan kişi ya da kişiler hakkında aylar önce başlattığı hukuki girişimlerden sonuç alamayınca, çareyi twiter’da bizzat gerçek bir hesap açmakta buldu.

Giriş Tarihi: 10.8.2014 00:41 Güncelleme Tarihi: 10.8.2014 00:53
Kendine özgü kişiliği ile Türk siyaset ve bürokrasi tarihinin en önemli simaları arasında yer alan Güzel'in başı, bir müddetten beri, adını ve fotoğrafını kullanan sahte bir hesapla (https://twitter.com/hasancelalguzel) dertte.

Gazetede yayımlanan yazılarında bir sosyal medya hesabı bulunmadığını defalarca beyan etmesine rağmen, sözkonusu "@ hasancelalguzel" adlı sahte hesap, 203 bini aşkın kişi tarafından takip edilmeye başlandı. Üstelik sahte kullanıcının, parti genel başkanlarından bakanlara, ülke siyasetinden dış politikaya kadar birçok kişi ve konu hakkında olumsuz ve yalan -yanlış mesajlar göndermesi Güzel'i iyice kızdırdı.

Hasan Celâl Güzel'i, kendi adına "@hcelalguzel" adresinde gerçek bir twitter hesabı açmasına yol açacak kadar sinirlendiren son olay ise, adına açılan sahte hesaptan gönderilen şu mesaj:

"Türkiye'nin en büyük sorununa bugün Nabi Avcı'nın bir açıklama getirmemesi beni çok üzdü! Artık eğitim sistemimizi kökten değiştirmeliyiz!"
Güzel, gerçek hesaptan meydan okudu!

Hasan Celal Güzel'in, beklediği hukukî adımların aylardır atılmaması üzerine dayanamayıp kendi adına açtığı "@hcelalguzel" hesabından paylaştığı ilk mesajlar ise şöyle oldu:

"Ben Gerçek Hasan Celâl Güzel. Bugüne kadar Twitter, Facebook ya da herhangi bir sosyal paylaşım sitesinde herhangi bir adresim olmadı. Bu gerçeği daha önceki Sabah Gazetesi'ndeki yazılarımda belirtmiştim. Buna rağmen şerefsiz, namussuz alçak ve sahtekar bir kişi aylardır ismimi kullanarak twitler yayınlamaya devam ediyor. Bu konuda aylar öncesinden savcılığa defalarca müracaat ettim. Ancak ne yazık ki savcılar, görevlerini yapacaklarına paralelcilik oynadıkları için bu yalancı korsana engel olamadılar. Son olarak çok beğendiğim, her türlü icraatını hayranlıkla izlediğim eski dostum ve müşavirim olan Prof. Dr. Nabi Avcı hakkında hiç sıkılmadan adımı kullanarak tezviratta bulunan bu alçağı şiddetle kınıyorum ve altını çizerek şunu söylemek istiyorum: Prof. Dr. Nabi Avcı son derece değerli, namuslu ve iyi yetişmiş bir devlet adamı ve iyi bir eğitimcidir. Adımın arkasına gizlenerek bu namussuzluğu yapan kişiye ya da kişilere sesleniyorum. Allah sizin belanızı versin. Tez zamanda savcılar olmasa da ben sizi bulacağım ve bu yaptıklarınızın hesabını soracağım. Gerçek Hasan Celâl Güzel"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerçek Hasan Celal Güzel sahtesine savaş açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN