Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu milletin hakkını vermeyen özür diler'

Davutoğlu, "Bu milletin hakkını vermeyen herkes özür dileyecek ve hak teslim edilinceye dek başımız dik tarihte yürümeye devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 6.10.2014
dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. Başbakan, yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
YÜKSELEN KÜRESEL GÜÇ: Hiç kimsenin şüphesi ve tereddüdü olmasın, Türkiye önümüzdeki dönemin yükselen küresel gücüdür ve İstanbul da bu yükselen küresel gücün merkezi ve bir dünya başkentidir inşallah.
BAŞIMIZ DİK YÜRÜYECEĞİZ: (ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi) Bu aziz milletin yaptığı fedakarlıkları görmeyerek Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bu milletin hakkını vermeyen herkes özür dileyecek ve hak teslim edilinceyedek başımız dik tarihte yürümeye devam edeceğiz.
AK PARTİ BÜYÜK SINAV VERDİ: AK Parti ailesi son 45 gün içerisinde çok büyük bir sınav verdi. Bu sınavı büyük bir muhabbet içinde verdi. Bu aile içinden çıkan iki cumhurun başkanı birbirlerine görevi tam bir ahlaki olgunluk içinde tevdi ettiler. Tam bir bayram havası içerisinde cumhurbaşkanlığı devir teslimi oldu. Bugünkü bayram, o günkü bayramın devamıdır.
O POLEMİK PEŞİNDE: (CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları) Herkes bayram namazında saf tutmuş, 'sen hangi partidensin, sen hangi siyasi görüşe sahipsin' demeden kucaklaşırken o gün dahi siyasi polemik yapmak ancak kendisine yakışır. Biz yapmayacağız.

Polis Faruk'un babasına: Oğlumuza gelin bakalım

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün İstanbul'da Göktürk Polis Merkezi Amirliği'ni ziyaret ederek, personelle bayramlaştı. Baklava ve çay ikram edilen Davutoğlu sohbet sırasında bekar olduğunu öğrendiği bir polis memurunun babasını telefonla aradı. Genç polisin babasına "Faruk'a hemen bir gelin buluyoruz. Yavuklusu, nişanlısı var mı? Burada gurbet çekiyor" diyen Davutoğlu, "Babası sizsiniz" yanıtı üzerine "Bak topu bana atıyor 'Babası sizsiniz' diyor. Bunu beraber yapalım. Siz de bakın, biz de bakalım" ifadelerini kullandı. Davutoğlu, memurun babasının iki çocuğu olduğunu ancak kızları saymadığını söylemesi üzerine "Olmadı şimdi. Kızları iki sayarım ben, bir de değil. O kızlara selam söyle, hepsinin gözlerinden öpüyorum" diye konuştu.

Araştırma görevlilerine zam müjdesi

Davutoğlu hazırlığını yaptıkları yasal düzenlemeden bahsederek "Bayramı müteakip yapılacak düzenlemeyle akademisyen kadrosunda çalışan araştırma görevlilerimizle Maliye, Hazine, Dışişleri'nde, diğer yerlerde göreve başlayanlar arasındaki fark tamamıyla kapatılacak ve yaklaşık yüzde 35'lik bir zam alacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu milletin hakkını vermeyen özür diler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN