PKK yine haince saldırdı

Kobani pahanesiyle Kürt muhalefetini hedef alan HDP/PKK taraftarları Van'da 65 yaşındaki Muhammet Latif Şener isimli şahsı arkadan yaklaşarak katletti.

Giriş Tarihi: 18.10.2014 11:43 Güncelleme Tarihi: 18.10.2014 15:48
PKK yine haince saldırdı
Van İskele Caddesi'nde evine doğru giden Muhammet Latif Şener'e yaklaşan PKK'lılar arkadan ateş ederek yaşlı adamı öldürdü.

Muhammet Latif Şener'in etrafına sürekli İslam'ı anlatan bir insan olduğunu ve bu yüzden PKK/HDP'liler tarafından düşman bellendiğini anlatan yakınları "Doğrusu bu çetelerin 65 yaşındaki bir pirifaniyi kalleşçe şehit edebileceklerini hiç düşünememiştik" şeklinde konuştu.

MUHAMMET LATİF ŞENER, TOPRAĞA VERİLDİ

Van'da, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Muhammed Latif Şener, toprağa verildi.

Tuşba ilçesi İskele Caddesi'nde yürüdüğü sırada uğradığı silahlı saldırıda ölen Şener'in cenazesi, ailesi tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi morgundan alındı.

Şener'in cenazesi, yerleşke içerisindeki camide kılınan cenaze namazının ardından İskele Mezarlığında toprağa verildi.

Defin işleminin ardından Yalı Mahallesindeki Taziye Evinde gazetecilere açıklama yapan Şener'in oğlu Müslüm Şener, babasının çarşı merkezinde yaklaşık 20 yıldır esnaflık yaptığını ve bugüne kadar kimseyle bir husumet yaşamadığını belirtti.

Babasının toplumda da sevilen bir insan olduğunu anlatan Şener, "Babam, zulme boyun eğmediği ve bazı insanların yanlışlarını yüzlerine söylediği için bazı kesimlerin hoşuna gitmezdi. Onu eleştirenler olmuştu hatta birkaç defa çalıştığı yere giden bazı şahısların tehditvari konuşmalar yaptığını biliyoruz" diye konuştu.

Şener, polisin kendilerine verdiği bilgiye göre, olayda kullanılan silaha susturucu takılmış olabileceğini dile getirerek, "Mazlumlardan yana olan babamın şehrin göbeğinde zalimler tarafından basit bir şekilde öldürülmesini aklım almıyor. Bunu yapan canileri, eşkıyaları kınıyorum. Babamı tehdit edenlerin dışında herhangi bir düşmanı yoktu" ifadesini kullandı.

"FAİLİ BELLİ, KASITLI BİR CİNAYET SÖZ KONUSU"

Şener ailesine taziye ziyaretinde bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van İl Başkanı Rasim Sayğın ise Şener'in partilerine üyeliğinin bulunmadığını söyledi.

Öldürülen Şener'le aynı davaya inandıkları için bir gönül bağlarının olduğunu belirten Sayğın, "Çünkü ensesinden vurularak şehit ediliyor. PKK'lı çetelerce daha önce defalarca tehdit edilmiş. Dolayısıyla şuanda faili belli, kasıtlı bir suç, bir cinayet söz konusu" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK yine haince saldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN