Tuğrul Türkeş’ten geç gelen itiraf

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, cemaatle ilgili olarak geç kalan bir itirafta bulundu.

Giriş Tarihi: 20.10.2014 09:20 Güncelleme Tarihi: 20.10.2014 09:27
Tuğrul Türkeş’ten geç gelen itiraf
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'e verdiği röportajda cemaatin MHP içine sızmaya çalıştığını fakat bunu kestiklerini itiraf etti.

Türkeş, kirli kaset komploları hakkında da konuştu. İşte Türkeş'in röportajından konuyla ilgili açıklamalar:

TÜRKEŞ: CEMAATE MÜDAHALE ETTİK

- Peki net olarak 'Cemaat geçmişte partimiz üzerinde oyunlar oynamıştır, kaset komplolarının da müsebbibi onlar' diyebiliyor musunuz?
Var, var. Tabii canım. Bir kere Cemaat'in okul faaliyetlerine baktığımızda bunlar hayırlı ve yararlı işlerdir. Nokta. Ama Cemaat ya da kendi ifadeleriyle 'Hizmet Hareketi' elini herhangi bir siyasi partinin içine sokmaya kalkıyorsa bu yanlıştır.

- MHP'nin içine elini sokmaya çalıştı, öyle mi?
Çalıştı, kestik. Net. Ha merkezi otoriteden yaptı, mahalli ilçe seviyesinde heveslendiler yaptılar onu bilemem. Ama bir dönem Cemaat'le yakınlığı bilinen insanların ilde, ilçede diş tutmaya çalıştığını gördük. Ve müdahale ettik. Senin MHP'nin görüşlerine sempati duyup partide çalışman ayrı şey. Ama bir Cemaat yaklaşımı içinde 'Şuraların da ucunu ben tutayım' demeye kalkarsan benim demokratik siyasi parti olma hakkımı zedeleyeceği için ben ona müdahale ederim.

Kaynak: Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğrul Türkeş’ten geç gelen itiraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN