Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım ilk kez paralel yargıyı hedef aldı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, paralel yargının devleti ele geçirmeye çalıştığını söyledi.

Giriş Tarihi: 25.10.2014 12:45 Güncelleme Tarihi: 25.10.2014 17:21
Yıldırım ilk kez paralel yargıyı hedef aldı
Aziz Yıldırım, futbolun kurtuluş formülünden tribün protestolarına, yabancı futbolcu serbestisinden şike operasyonuna kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar paralel yapı hakkında konuşmaktan ısrarla kaçınan Yıldırım, ilk kez yargıdaki bu örgüte dikkat çekti ve "bunların amacı devleti ele geçirmek" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

-Bir müdahale olduysa futbol otoritelerinin önerdiği ve TBMM'de tüm partilerin ortak kararıyla kanunlaşan düzenlemelere göre yapıldı...

Herkes gibi yanılıyorsunuz. O yasa (6222 sayılı yasa) bizlere operasyon yapılmak için çıkarıldı. Şiddeti ve şikeyi önleme tarafı bir örtüydü. Öyle bir şey yaptılar ki şikeyi düşünmeyi bile ağır cezalık suç haline getirdiler. Dediler ki: "Kulüpler istiyor, federasyon istiyor" Hayır istemiyorduk. Tüm kulüplere operasyon yapmak için bir gece yasaya madde koyup öyle geçirdiler. (Bu noktada Yıldırım, ayağa kalkıp bir belge getirdi. Belge 2009 tarihli. İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi Üyeliği'ne diye başlıyor. Devrimci Karargâh örgütü üyelerine yönelik telefon dinlemesi talep ediliyor ve bir alt cümlede de futbolda gerektiğinde cebir ve tehdit kullanarak ekonomik kazanç elde etmeye çalışanlar olduğu vurgulanıyor. Ve bazı şahıslarla ilgili dinleme kararı isteniyor. Birkaçının ismi karalanmış... Yıldırım, dinleme talep eden ismi gösteriyor ve "Şu anda tutuklu görevlilerden birisi'' diyor..) Yavuz Bey, bizlere yıllar önce dinleme yaptılar ve ona uygun kanun çıkardılar. Hadisenin başlangıcı 2009 yılıdır. O yıl şampiyon olsaydık, hemen düğmeye basacaklardı. O yıl Trabzon'da berabere kalıyoruz; şampiyonluğu kaybediyoruz. Bize işlem yapmıyorlar. O zaman Bursa'ya da işlem yapacaklar. G.Saray ve Beşiktaş'a işlem yapacaklar.

-Dertleri ne?

Devleti ele geçirmek.

Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım ilk kez paralel yargıyı hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN