Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Bahçeli bedelli askerliğe destek verdi

Giriş Tarihi: 18.11.2014 11:21 Güncelleme Tarihi: 18.11.2014 11:27
Devlet Bahçeli bedelli askerliğe destek verdi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Askerliğin yani vatan savunmasını bir bedeli yoktur. Ancak askerlik çağını geçmiş vatandaşlarımızın isteğini kayıtsız kalmak çok makul olmayacaktır" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında bedelli askerliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli ''Askerliğin bedeli yoktur'' diyerek konu hakkında görüşlerinin hiçbir zaman değişmediğini söyledi.

İşte Devlet Bahçeli'nin bedelli askerlik ile ilgili konuşmasındaki o bölüm:

''Bedelli konusunda lazım gelen desteği esirgemedik. Ancak değişik nedenlerden dolayı başvurular tahminlerin altında kaldı. İlke olarak askerliğin bir bedeli asla yoktur. Ancak askerlik çağını geçmiş yüz binlerce vatandaşın çağrısına ilgisiz kalmak çok makul da olmayacaktır. Bizim bedelli ile ilgili görüşlerimiz hiç değişmemiştir.''

"ASKERLİK SÜRESİ SAVUNMA İHTİYACINA GÖRE BELİRLENMELİDİR"

TSK'da önlemlerin alınması gerektiğini belirten Bahçeli; ''TSK'nin ikaz ihtiyaç imkan ve kapasitesi belirleyici olmalı. Vatan savunmasını aksatacak moral çöküntüsüne sebep olacak gelişmelere izin verilmemelidir. TSK'nin caydırıcılık vasfının gölgelenmemesi lazım. Askerlik süresi savunma ihtiyacına göre yeniden belirlenmelidir.'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli bedelli askerliğe destek verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN