Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dumanlı'ya bir tepki daha...

Giriş Tarihi: 18.11.2014 10:32
Dumanlı'ya bir tepki daha...

Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eser'de Ekrem Dumanlı'yı kınadı.Eser:"Ulu orta gazeteci döven Genel Yayın Yönetmeni olarak geçen Ekrem Dumanlı'yı kınıyor, meslektaşımızdan ve basın camiasından özür dilemesini istiyoruz".

Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Gürsel Eser, "Basın tarihine ulu orta gazeteci döven Genel Yayın Yönetmeni olarak geçen Ekrem Dumanlı'yı kınıyor, bir an önce meslektaşından ve basın camiasından özür dilemeye davet ediyoruz" ifadesini kullandı.

Eser, yaptığı yazılı açıklamada, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Yeni Akit gazetesi muhabirine yönelik fiziki saldırısını kınadı.

TÜYAP Kitap Fuarı'nda kendisine soru soran Yeni Akit gazetesi muhabiri Mehmet Özmen'e fiziki müdahalede bulunan, korumalarının tartaklamasına müsaade eden Dumanlı'nın basın tarihine kara bir leke olarak geçecek eyleme imza attığını belirten Eser, kamera önünde kendisine soru soran bir basın emekçisine tokat atma cüreti gösterenin yine onun gibi bir gazeteci olmasının, meslektaşlar arasında ayrıca üzüntü yarattığını ifade etti.

Eser, şunları kaydetti:

"Bir Genel Yayın Yönetmeni, kendi emrinde çalışan yüzlerce personelin onuruna ve kişilik haklarına gösterdiği hassasiyeti, diğer tüm meslektaşlarına da göstermek zorundadır. Ekrem Dumanlı'ya soruyoruz: Sırf size yöneltilen bir soruyu beğenmediğiniz için meslektaşınızı tokatlayabilirken basın özgürlüğünü hangi yüzle savunacaksınız? Dumanlı'nın olayın bir provokasyon olduğunu savunması, eylemini hiçbir şekilde haklı kılmaz. Basın tarihine ulu orta gazeteci döven Genel Yayın Yönetmeni olarak geçen Ekrem Dumanlı'yı kınıyor, bir an önce meslektaşından ve basın camiasından özür dilemeye davet ediyoruz. Meslektaşımız Özmen'e tüm Medya-İş üyeleri adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

Eser, herkesi basın emekçilerinin hak ve hukukuna riayet etmeye davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dumanlı'ya bir tepki daha...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN