Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırım da cami istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Küba için "Oraya bir cami yakışır" sözleri sonrası Kırımlı Müslüman Türkler de cami istedi. Kırımlılar, proje aşaması tamamlanan cami için Erdoğan'ın devreye girmesini istiyor

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Kırım da cami istedi
Kırımlı Müslüman Türkler Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cami projesi için destek istedi. Akmescit'te tüm altyapı çalışmaları bitmesine rağmen 2011'den beri inşaatına başlanamayan 'Büyük Cuma Camisi" için Erdoğan'a seslenen Kırımlılar, Cumhurbaşkanı'nın, Rusya ile görüşüp devreye girmesini istedi. Kırım Parlamentosu Başkan Yardımcısı Remzi İlyasov, konunun yakın zamanda yapılacak Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde gündeme gelebileceğini ifade ederek, "Umuyorum buraya da bir cami yapılır" dedi.

10 YILDIR BEKLİYOR

Kırım Müftü Yardımcısı Esadullah Bairov da cami konusunun çok siyasileştirildiğini, tüm onay ve izinler alınmasına rağmen inşaata yaklaşık 10 yıldır başlanamadığını belirtti. Bairov, cami için Türkiye'nin desteğinin yanı sıra Tataristan ve Çeçenistan'dan da finansman desteği sözü geldiğini aktardı. Proje için daha önce Kırım hükümetinden izin almıştı. 4 minareli 5 bin kişilik caminin projesi de hazırlamıştı. Fakat bir türlü başlayamayan cami inşaatının Rusya engeline takıldığı ifade edilmişti.

MUSTAFA AKBAŞ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırım da cami istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN