Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pamir’in iddianamesi savcıya iade edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, havuzda boğulmuş halde bulunan küçük Pamir’in annesini suçlayan iddianameyi eksikleri olduğu gerekçesiyle savcılığa geri gönderdi...

Giriş Tarihi: 20.11.2014 09:44 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 09:51
Pamir’in iddianamesi savcıya iade edildi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik hakkında "Taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan düzenlenen iddianameyi, eksiklikler olduğu gerekçesiyle soruşturma savcısına iade etti.

BİLİRKİŞİ RAPORU İSTENDİ

5 Kasım'da hazırlanan ve onay için kendisine gönderilen iddianameyi inceleyen Başsavcıvekili Faruk Erşen Yılmaz, dün iddianameyi iade etti.
Başsavcıvekili Yılmaz, iade gerekçesinde, anne Süverce Dikdik'in oğlunun ölümünde nasıl bir kusurunun bulunduğunun detaylandırılmamasını gösterdi. Başsavcıvekili Yılmaz, anne Süverce Dikdik'in kusurunun, olay yerinde yapılacak kapsamlı bir bilirkişi incelemesi ve raporu ile tespit edilerek, değerlendirmede bulunulmasını istedi.

ANNEYE HAPİS İSTENMİŞTİ


İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl, 5 Kasım'da hazırladığı iddianamede, anne Süverce Dikdik'in, 3.5 yaşında korunmaya muhtaç olan oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediğini öne sürerek, "Taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan 2 yıl ile 6 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılanmasını talep etmişti.

Savcı Çağıl, yaşı küçük olan Pamir Dikdik'in sorumluluğunun annede olduğu gerekçesiyle, baba Serdar Dikdik hakkında "takipsizlik" kararı vermişti.

PAMİR'İN ANNESİNE 6 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pamir’in iddianamesi savcıya iade edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN