Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Bahçeli Tunceli'den dönüyor

Giriş Tarihi: 28.11.2014 11:00 Güncelleme Tarihi: 28.11.2014 13:17
Devlet Bahçeli Tunceli'den dönüyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, olağanüstü güvenlik tedbirleri altında Tunceli'yi ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Tunceli Valiliği'ne geldi. Bahçeli'nin cemevi ziyaretini, cemevi yetkililerin olumsuz tavrı nedeniyle iptal ettiği öğrenildi.

BAHÇELİ GERİ DÖNÜYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ziyaret ettiği Tunceli'de valilik binası önünde konuştu. Bahçeli "Başbakan öylesine çıldırmıştı ki 'Buyurun gidin bu söylediklerinizi Tunceli'de de söyleyin cesaretiniz varsa' diyerek dengesini tümüyle kaybetmişti. İşte Tunceli'deyim. Türk milletinin güzide evlatları ile bir aradayım" dedi. Bahçeli'nin ziyaretini protesto eden gruplara polis zaman zaman müdahale ediyor. Saat 12.45 itibariyle Bahçeli'nin Tunceli'de esnaf ve cemevi ziyareti iptal edildi. Bahçeli Elazığ'a dönüyor.

Tunceli Valiliği'ni önünde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Tunceli 81 vilayetimizden birisidir. Elazığ neyse Tunceli odur. Hakkari neyse Ankara aynısıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak, kopmayacak birer parçasıdır. O halde kardeşçe yaşamak varken, el ele, gönül gönüle Allahın nimetlerinden nasiplenmek dururken, içimizi karıştırmaya çalışanlara niçin göz yumalım, oyunlara aldanalım. Acılarımız ortak, sevinçlerimiz ortak, günümüz bir, geleceğimiz birliktedir'' dedi.

Bahçeli'nin sözlerinden satırbaşları şunlar:

'BU İSYANA KARIŞANLAR DEVRİN TERÖRİSTLERİDİR'

1937-38'de Tunceli'de baş gösterenler isyandır. Bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir. Teröristin dini, milliyeti, nesebi önemli olmayacaktır. Elinde silahla dağda gezen topraklarımızdan pay kapmak isteyen masum vatandaşlarımıza kasteden hiçbir bedbaht mazlum görülemeyecektir. Bunların özürler dilenerek, hürmet ve hayranlıkla yad ettiğimiz evladı Kerbela'dan addedilmesi hakarettir.

PİR SULTAN ABDAL HEPİMİZİN KUTUP YILDIZIDIR

Pir Sultan Abdal'a yarın mahşerde ne diyeceğiz. Yavrusunu kaybetmiş bir koyunun dahi feryadını ciğerinde duymuş Pir Sultan Abdal hepimizin kutup yıldızıdır. Hz. Hüseyin hepimizin içindeki yas ve acıdır. Hz. Ali bizimdir, insanlığa istikamet vermiş 12 imam her şeyimizdir. Allahımız, peygamberimiz, kıblemiz bir. Dinimiz, dilimiz, geleceğimiz bir ve aynıdır. Başbakan'ın korku istismarını yarıp muhabbet deryasından kana kana içmek için sizlerin konuğu olduk. Ne mutlu Türküm diyene

PROTESTOLARA POLİS MÜDAHALESİ

Öte yandan, Bahçeli'nin gelişini "Dersim Kaledir / Sefer Olur, Zafer Asla" pankartıyla bekleyenlerin Valiliğe yürümek istemesi üzerine polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Bazı okullarda derslerin boykot edildiği ve esnafın kepenk kapattığı öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli Tunceli'den dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN