Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dumanlı'nın kardeşi 1 numaralı sanık!

Giriş Tarihi: 6.12.2014 09:17 Güncelleme Tarihi: 6.12.2014 09:27
Dumanlı'nın kardeşi 1 numaralı sanık!

Emniyette ‘usûlsüz taltif’ soruşturması kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın kardeşi Halil Dumanlı’nın da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, haklarında 15 yıl hapis istenen 17 kişiyle ilgili davetiye çıkarılmasına karar verdi. Savcı Alper Türközmen'in hazırladığı iddianamede, Halil Dumanlı, Hüseyin Şimşek, Gökhan Kabukcu, Bekir Akarsu, Gökmen Tekin, Muhammed Hamarat, Faik Ozan Karadağ, Hakkı Okumuş, Veli Yılmaz, İsmail Çiçekçi, Haydar Akyürek, Zeki Akyol, Cemil Çevik, Servet Deniz Kalem, Eray Kılıçarslan, Saruhan Kızılay ve Davut Gürbüz 'sanık' olarak yeraldı. Ekrem Dumanlı'nın kardeşi Halil Dumanlı ise iddianamede '1 numaralı sanık' olarak gösterildi. Mahkeme, hazırladığı tensip tutanağında İstanbul, Batman, Van, Şırnak, Aksaray, Kars, Kütahya, Sakarya'da bulunan sanıklar için davetiye çıkartılmasına karar verdi. Mahkeme, aynı zamanda Personel Bilgi Sistemi'ne ait şifre bulunan 3 şüpheliyle ilgili durumun Emniyet'e sorulmasını, bu kişilerin sistemde ne kadar bilgiye ulaşabileceklerinin tespit edilmesini istedi. Usûlsüz taltif davasının duruşması mart ayında yapılacak.

14 DOSYADA İMZASI VAR!


Usûlsüz taltif davasının 1 numaralı sanığı Halil Dumanlı'nın, Bekir Akarsu ile birlikte 14 dosyada imza ve paraflarının olduğu belirtildi. Bunun yanında sanıklar F. Karadağ'ın 13, M. Hamarat'ın 12, Cb Çevik'in 11, Z. Akyol ve S. Kalem'in 9, H. Şimşek ve E. Kılıçarslan'ın 6, H. Okumuş'un 5, H. Akyürek'in 4, S. Kızılay, G.Kabukçu ve G. Tekin'in 3, D. Gürbüz, V. Yılmaz ve İ.Çiçekçi'nin ise 2 dosyada imza ve parafları bulunuyor. Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dumanlı'nın kardeşi 1 numaralı sanık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN