Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yavuz Bingöl'e baskı 'kardeşlik' dediği için"

Giriş Tarihi: 8.12.2014
Yavuz Bingöl'e baskı 'kardeşlik' dediği için
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün partisinin Van ve Eskişehir il kongrelerinde konuştu. Çözüm Süreci ve sanatçı Yavuz Bingöl'e yönelik eleştirileri değerlendiren Davutoğlu şunları söyledi:
BİNGÖL'E MAHALLE BASKISI: Benimle Tunceli'de bulunan Yavuz Bingöl'e tam bir mahalle baskısı uygulanıyor. Sanatçı camiasından gür bir ses 'Evet, kardeşlik' dediği için bundan rahatsız olan dogmatik kafalar, bu seslere mahalle baskısı uyguluyorlar. Biz tanırız Yavuz Bingöl'ü ve diğerlerini, onlar bu baskılara boyun eğmezler, onlar Anadolu'nun barış türküleriyle harekete geçtiler.
BASKI YAPANLARA ÇAĞRIM: Mahalle baskısı yapanlara sesleniyorum; ister Van'da mahalle baskısı yapıyor olsunlar, isterse elit geçinip sanatçılara mahalle baskısı yapıyor olsunlar, mahallelerinizden çıkın. Türkiye'nin diğer vatandaşlarını da görün, onlarla kucaklaşın.
İNADINA KARDEŞLİK DİYORUZ: Biz çözüm süreci dedikçe, birileri mahalle baskısını artırıyor; birileri sadece kendilerinin hitap ettikleri kitlelere dönerek kendi baskılarla farklı siyasi düşüncelere ülkenin belli kesimlerini kapatmak istiyor. Tüm provokasyonlara rağmen, inadına çözüm süreci diyoruz; inadına kardeşlik, inadına, barış, inadına tarihdaşlık ve inadına vatandaşlık diyoruz.
MUHABBET TOHUMLARI BÜYÜYECEK: Çözüm Süreci kesinlikle kamu düzenine alternatif değildir. Kamu düzeni, halkımızın huzuru, refahı ve mutluluğu ne suretle olursa olsun mutlaka sağlanacaktır. Ekilmek istenen fitne tohumlarına karşı muhabbet tohumları ekmeye geldik. Bu tohumlar büyüyecek ve bir çınar şeklinde ülkeyi kuşatacak.
BUNLAR TARİH CAHİLİ: 'Osmanlıca imam hatiplerde de okutulsun ve seçmeli olsun' dendi diye, kıyameti kopardılar. Kılıçdaroğlu 'Bizi orta çağlara götürmek istiyorlar', genel başkan yardımcısı 'Bize mezar taşlarını mı okutacaklar' diyor. Bunlar tarih cahili, o mezar taşları bu toprakların mührüdür. O mezar taşları, hakir gördükleri, tahkir ettikleri mezar taşları şehitlerimizin, bu topraklarda ecdadın bıraktıkları tapu mührüdür. CHP hala tarihimizi anlayabilmiş değil.
ÖZÜR DİLE KILIÇDAROĞLU: (Gezi'de) tüm bu vandallıkları yapanlar, Yalova'da yüzlerce çınar kesilip yerle bir edildiğinde sessiz kaldılar. Çünkü onların derdi fidan değildi, çevre değildi. Kendi belediye başkanı dedi ki, 'Kılıçdaroğlu'nun ağaçların kesileceğinden haberi vardı.' Eğer Kılıçdaroğlu haberin varsa, tüm Türkiye'den özür dile. Ama haberin yoksa, genel başkansan, Yalova belediye başkanından bu katliamın hesabını sor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yavuz Bingöl'e baskı 'kardeşlik' dediği için"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN