Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Eylem Planı yarın açıklanacak

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Yerel Düzeyde AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Eylem Planı"nı yarın saat 10.00'da düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak.

Giriş Tarihi: 22.12.2014 11:56
AB Eylem Planı yarın açıklanacak
Avrupa Birliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Yerel Düzeyde AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Eylem Planı'nı 23 Aralık 2014 Salı günü saat 10.00'da Avrupa Birliği Bakanlığı'nda yapacağı basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşacaktır.

"2015 OCAK AYINDAN İTİBAREN UYGULAMAYA KONMASI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR"

Türkiye'nin yeni Avrupa Birliği Stratejisi kapsamında hazırlanan 'Yerel Düzeyde AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Eylem Planı', Bakanlığımızın ve ilgili kurumların yerel düzeyde yürütmekte olduğu AB alanındaki faaliyetlerinin daha sistematik ve sürdürülebilir bir zemine kavuşmasını sağlayacaktır. Eylem Planı, Türkiye'nin yeni Avrupa Birliği Stratejisi ve İletişim Stratejisi kapsamında planlanan çalışmaların yerel düzeyde daha etkin yürütülmesi ve bu çerçevede ihtiyaç duyulan kurumsal kapasitenin oluşturulması için zemin hazırlayacaktır. Bunun yanı sıra yerel düzeyde yoğun işbirliği gerçekleştirmesi gereken kurumlar arasındaki mevcut koordinasyonun iyileştirilmesi ve yerel düzeyde AB işlerine yönelik kapasitenin geliştirilmesi bu planın diğer önemli hedeflerini teşkil etmektedir. Bir yol haritası mahiyetinde olan Yerel Düzeyde AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Eylem Planı'nın 2015 Ocak ayından itibaren tüm paydaşlar ile işbirliği içerisinde uygulamaya konması öngörülmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Eylem Planı yarın açıklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN