Bülent Turan'dan Ali Bulaç'a yanıt

Giriş Tarihi: 23.12.2014 17:06 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 17:46
Bülent Turan'dan Ali Bulaç'a yanıt
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, 2011 yılında oğlu Mehmet Fatih Bulaç'ın milletvekili aday adayı olup, aday yapılmayınca başladığı menfaat güdümlü tenkit yazılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. "Tahşiyeciler" diye bir örgüt icat edip, masum insanları hapse attıranlar için yürütülen algı operasyonunda da rol alan Bulaç, paralel kalemini yine AK Parti'nin üzerine oynattı. Bulaç'ın AK Parti'yle ilgili paralel menşeli iddialarına AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan cevap verdi;

BU SAVRULMUŞLUĞU İBRETLE TAKİP EDİYORUZ

"Ali Bulaç düşüncelerine önem verilen muhafazakar camianın kıymetli bir ismidir. Yazdıklarıyla geniş bir kitlenin düşünce dünyasında iz bırakmıştır. Fakat son zamanlarda kaleme aldığı yazılarda gözlemlenen savrulmuşluğu ibretle ve hüzünle takip ediyoruz. Bu savrulmanın bildiğimiz, bilmediğimiz gerekçeleri vardır mutlaka.

Yalnız AK Parti'nin kuruluşunu bir "ABD Projesi" olarak nitelemek yakışıksızdır. AK Parti sadece ve sadece milletin projesidir. Hatta milletimiz bu projeyi daha parti kurulmadan gündemine almıştır. Adeta millet, Recep Tayyip Erdoğan'a talimatla partisini kurdurmuştur.

CEMAAT ABD'NİN YENİ BİR PROJESİ MİDİR!?

"One minute" çıkışını yapan, tüm dünya sessizken Birleşmiş Milletler'in yapısını sorgulayan, "Dünya 5'ten büyüktür" diyen bir liderin partisine "Amerikan Projesi" demek akla ziyandır, haksızlıktır.

Ali Bulaç yazısında AK Parti'nin kuruluşunda bir "Amerikan Projesi" olsa da mevcut durumda milletin istikametinden gittiğini söylüyor. Öyleyse, milletin partisi AK Parti'ye savaş açmış, kendisinin de desteklediği cemaat ABD'nin yeni bir projesi midir!?

OĞLUNU NEDEN MİLLETVEKİLİ ADAYI YAPTIN?


Kaldı ki, bu sözüm ona projeyi Ali Bulaç niçin 13 yıldır gizlemiştir! Ayrıca niçin gizli kapaklı kurulan bir proje olduğunu iddia ettiği AK Parti'den oğlu M.F.B 2011 yılında İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adayı olmuştur. Bunu sorgulamak en doğal hakkımız değil midir?"

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Turan'dan Ali Bulaç'a yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN