Irak Başbakanından Türkiye'yi uçuracak teklif

Başbakan Davutoğlu, Irak Başbakanı İbadi ile ortak basın açıklaması yaptı. İbadi Türkiye'ye önemli bir teklifte bulundu.

Giriş Tarihi: 25.12.2014 18:53 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 03:14
Irak Başbakanından Türkiye'yi uçuracak teklif
Başbakan Davutoğlu Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'yle birlikte ortak bir basın açıklaması yaptı. İki lider, Irak'la ilşkiler, Suriye ve IŞİD konusunda önemli açıkalamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

"Gerek DEAŞ gibi son dönemde çıkan terör örgütleri ve Irak'ı Suriye'yi kendisine bir alan olarak seçen terör örgütleri, gerekse onyıllardır Irak topraklarından Türkiye'ye saldırılar yürüten PKK terör örgütü gibi bütün terör örgütlerine karşı ortak bir tavır içindeyiz. Irak'ın güvenliği bağlamında her türlü desteği vermeye hazırız."

IRAKLA İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Biz Irak'la her türlü işbirliğine hazırız. Türkiye - Irak ekonomisi birbirini tamamlıyor. Ortak işbirliğinde sonuna kadar kararlıyız.

IRAK PETROLLERİ TÜRKİYE ÜZERİNDEN İHRAÇ EDİLSİN

Irak Başbakanı İbadi ise Irak petrollerinin Türk topraklarından geçerek dünya pazarına ihraç edilmesini istediklerini söyledi. Irak Başbakanı İbadi, Türkiye ve Irak'ın egemenliği bağlamında ilişkileri ekonomik, siyasi, ticari, güvenlik ve askeri bütün alanlarda geliştirme arzusu içinde olduklarını söyledi.

TÜRKİYE'YE MÜDAHALEYE İZİN VERMEYİZ

İbadi: ''IŞİD'i topraklarımızdan atmaya kararlıyız.Irak zayıflamaya başlamıştır. Türkiye'ye karşı bir müdahale olursa buna müsade etmeyiz'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak Başbakanından Türkiye'yi uçuracak teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN