Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Fezlekeyi okumadan imzalamadan gönderin'

Avukat Kezban Hatemi, 17-25 Aralık darbe girişimleri için savcı Kara'nın polisten fezlekeyi imzalanmadan kendisine gönderilmesini istediğini anlattı

Giriş Tarihi: 8.1.2015
'Fezlekeyi okumadan imzalamadan gönderin'
aHaber'deki Memleket Meselesi programına katılan avukat Kezban Hatemi, 17-25 Aralık komplosu ile ilgili çok çarpıcı bilgiler paylaştı. Dönemin İstanbul Cumhuriyet Savcısı Celal Kara tarafından hazırlanan tutanağı canlı yayında okuyarak yapılan tüm hukuksuzlukları gözler önüne seren Hatemi, darbenin nasıl planlandığını en ince ayrıntılarıyla anlattı. Hatemi'nin okuduğu, Kara'nın hazırladığı tutanakta şu ifadeler yer aldı: "Tarafımızdan konu savcı beye aktarıldığından ve konu geçmişinden bilgimizin olmamasının ve fezlekeyi okuyup tarafıma sunulmasının imkansız olduğu, konunun proje üzerinde uzun zamandır çalışan personel tarafından hakim olunduğu, onların da bu konuyla ilgili olarak bir tutanak tanzim ederek, bizim de bir tutanak hazırlayarak fezlekenin en kısa zamanda okunmadan, imzalanmadan tarafıma gönderilmesi..."

İSTESE ÇIKARTIRDI
Kara'nın "Okuma, imzalama, fezlekeyi gönder" dediğini aktaran Hatemi şöyle devam etti: "Bakın ifadeye alınan bakan çocukları 19'un gecesi saat 22'de ifadeye alınıyor. 21'i sabahına kadar 54 saat ayakta ifadeleri alınıyor. O sırada bir tanesini örnek verelim İçişleri Bakanı Muammer Güler, yargıya müdahale, polise müdahale, sabırla bekliyor. İsteseydi o kapıyı kırar o çocukları oradan çıkarırdı, doğru mu? Daha ifadeleri alınmadan hazırlanmış fezlekeye imza altına al diyor, kime yeni göreve. Tutanağı tutturanlar almıyor, o fezlekeyi hazırlayanlar imzalamıyor, çünkü başlarına gelecekleri biliyorlar. O tutanakta 'dönemin başbakanı' yazılı. İş bitmiş, o kadar eminler ki. Yetkisiz hakim tarafından takip ediliyor bu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fezlekeyi okumadan imzalamadan gönderin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN