Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da rekor başvuru

genel leri için ’de adaylığı başvuruları yarın sona eriyor. 5 bin yakın başvuruda en fazla rağbet ’a.

Giriş Tarihi: 19.2.2015 10:17
AK Parti İstanbul'da rekor başvuru
genel leri için 'de adaylar en fazla 'a rağbet gösteriyor. 11 Şubat'ta başlayan aday adaylığı başvurular yarın (cuma günü) saat 17.00'de sona eriyor. Son iki güne girildiği süreçte başvurular, 5 bine yaklaştı. Bugün ve yarınki müracaatlarla sayının daha da artacağı ifade edildi. Başvurularda en çok rağbet gören ilin İstanbul olduğu gözlendi. Ankara ve İzmir'de ise başvurular 300'e ulaştı.

EN ÖNEMLİ KRİTERLER

Başvurulardan sonra adaylarını seçme konusunda titiz bir çalışma yürütecek olan AK Parti yönetimini şu stratejiyi izleyecek. Parti teşkilatının görüşleri, adayların belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak. Bu amaçla yurt genelinde "temayül" yoklaması yapılacak. Temayülle belirlenen adaylar, tek tek mülakata alınacak ve bire bir görüşmelerle karne çıkartılacak. Temayül ve mülakat sürecinde belirlenen isimlerin potansiyelini anlamak ve adaylığa uygunluğunu saptamak amacıyla Ara Komisyon'da değerlendirme yapılacak.

HEP BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE

Şehirlerde konulacak sandıklara halkın yansıttığı görüşler, anketler, kanaat önderlerinin değerlendirmeleri de bu süreçte etkili olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında üst düzey yöneticilerden oluşan Üst Komisyon, süreç boyunca toplanan verileri değerlendirecek ve adayların kimler olduğuna karar verecek.

Öte yandan, propaganda çalışmaları çalışmalarını hızlandıran AK Parti, yeni seçim şarkıları ve sloganları da hazırlıyor. Ana sloganın ise "Hep Birlikte Yeni Türkiye" olacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İstanbul'da rekor başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN