Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk tipi başkanlık sistemi bal gibi olur

Cumhurbaşkanlığı ı'nda lere yemek verdiği toplantıda gündeme ve başkanlık sistemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 27.2.2015 14:25 Güncelleme Tarihi: 27.2.2015 16:09
Türk tipi başkanlık sistemi bal gibi olur

Recep Tayyip 'da lere verdiği yemekte Türk tipi başkanlık siteminin mümkün olduğunu söyleyerek gündeme ilişkin önemli açıklamalr yaptı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Her vali bulunduğu ilin Hz. Ömeri olmalı.

Gece gündüz demeden kar kış demeden eşlerinizle beraber halkın içinde olacaksınız. Bazılarına bakıyorum: Eşlerini Ankara'da bırakıyor. Kendileri orada bulunuyor. Milletin içinde olmadan milletin verdiğini bilemezsiniz. Bu süreçteki tüm başarıyı milletle olmama borçluyum. Her vali kendi şehrinde Hz. Ömer'in adaletini yansıtmalı.


HER VALİ BENİM VEKİLİMDİR

Her vali bulunduğu ilde benim vekilimdir. Tarihteki büyük liderler halkla devlet arasındaki mesafeyi kısaltanlardır. Devleti temsil etmek milletin gönlünü kazanmakla olur.

Valilik standart bir memur değildir. Bulunduğunuz makamlar icraat makamıdır.

Ülkemiz içeride ve dışarıda kritik bir süreçten geçiyor. Ukrayna'dan başlayın Gürcistan ve Ermenistan oradan İran'a gidin. Irak ve Suriye'ye bakın.
Hele Suriye tam bir insanlık trajedisi yaşıyor. 350 bin insanı öldüren bir katile bu topraklarda güya siyaset yaptığını zanneden birileri ziyarete gidebiliyor.

HOLLANDE YÜREKLERE SU SERPTİ

Dün Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'in Fransız vekillerin ziyaretine tepki gösterdi bu da yüreklere su serpti.

BM'de hanımefendi bir konuşma yaptı: Dünyadaki en çok mültecinin olduğu ülke Türkiye dedi.

Sizlerden sorun çıkmaması için gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum. Bu millet hem insani, hem islami hem de vicdani görevini yerine getirmiştir.

Muhalifler Suriye'de başarı sağlayacakken DAİŞ diye bir örgüt çıktı. Bu örgütün bir proje olduğunu anlamak için siyasi analize gerek yok.
Irak'ta camileri yakıp yıkıyorlar, türbeleri yok ediyorlar. Bu örgütün bizim ülkemizde okul yakan örgütten bir farkı yok.

Süleyman Şah emanetini korumak vatan satmak değildir, vatan satmak ülkeyi maddi ve manevi zarara sokmaktır. Çözüm süreci ile kanayan yaraya merhem olmak vatana hizmet demektir.

SANDIK NAMUSTUR, OY NAMUSTUR

7 Haziran seçimlerinin huzur güven ve demokrasiye uygun bir havada geçmesi için siz değerli valilere büyük görev düşüyor. Sandığı provake etmek isteyenleri şimdiden görmek mümkündür. Sandık namustur, oy namustur, milettin namus diye tanımladığı sandığa sahip çıkamayan yönetici şehrine de devletine de sahip çıkamaz.

BAL GİBİ BAŞKANLIK SİSTEMİ

Seçim sonuçları da çok ömemli çıkacak sonuca göre yeni anayasa ve Başkanlık sitemi çalışmaları başlayacak. Böylec valilere daha geniş yetkiler verme imkanı doğacaktır.

Darbe vesayeti ile devam edenler Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştıramaz.

Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyorlar. Bal gibi olur. ABD'de başka. Meksika'da, Küba'da başka. Rusya'da başka. Fransa'da yarı başkanlık. Bir arı maharetiyle hepsinden alalım ve önümüze bakalım.

Herkesle bu konuyu müzakare edip ilerilere hızla ulaşmalıyız. Dünyada ve bölgemizdeki gelişmelere uygun bir değişim herkesin yararınadır. Tek parti döneminin hastalıklı yapısını 2015 Türkiye'sine enjekte edilemez.

PARLAMENTO TERÖRİSTLERİN GÖSTERİ ALANI DEĞİLDİR

Çözüm süreci ülkemizin geleceği için çok önemli biz bunun için çok fedakarlık gösterdik. Sokakları terörize ederek çözüm olmaz Parlamento teröristlerin gösteri alanı değildir. Demokrasinin hukukun işlemediği yerde çözüm olur mu?

İç güvenlik paketine karşı çıkmak için hiç yan yana gelmez dedikleriniz ittifak kurmuş. Afedersiniz ama muhalefet milletvekili Meclisi ahıra benzeten tweetler atıyor. Açıkça söylüyorum artık elinde sopa yüzünde maske olanı görmek istemiyoruz. Erkeksen neden etekle geziyorsun.Demokratik bir hak olan gösteri hakkını kullanmak başka bir şey ortalığı yakıp yıkmak başka birşey.Bin beş yüz kişilik basın açıklamsı olur mu yapacaksan derneğinde yap salon kirala orada yap. Sözlü ve fiili provolasyonlarla milletimizi ve hükümetimizi vazgeçirtmek istiyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk tipi başkanlık sistemi bal gibi olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN