Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Beni gözaltına alanlar şimdi örgüt üyeliğinden hapiste!”

A Haber'de Sevilay Yükselir’in moderatörlüğünü yaptığı Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek’in sorularıyla yer aldığı ‘Yüzde Yüz Siyaset’ programında çok özel bir konuk vardı.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 01:20 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 01:35
“Beni gözaltına alanlar şimdi örgüt üyeliğinden hapiste!”
2012'de Taraf Gazetesi'nin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi Gazeteci Mustafa Özer, KCK Soruşturması'nda neden gözaltına alındığını, 'Paralel' örgütün nasıl kumpas kurup kendisinin ve ailesinin hayatını kararttığını, asıl hedefin kim olduğunu ve kimden tehdit aldığını ilk kez açıkladı. İşte 7 Şubat kumpasına giden sürecin karakutusunun o özel açıklamaları:

"MİT ERDOĞAN'DAN SONRA MİLLİLEŞTİ"

Ben hedeflerine giden basamaklardan biriydim, bundan önce de denediler olmadı, bende plan tuttu. Evimi bastılar, ajansı bastılar. Bu kadar profesyonel çalışan Emniyet teşkilatından bahsediyoruz. Fiziki takip yapmışlar. Benim ne halt ettiğimi biliyorlar demek ki. Bunların hedefi MİT'i ele geçirmekti. Hakan Fidan gitseydi Erdoğan'a olay yansıyordu. MİT Erdoğan'dan sonra Millileşmişti. Ben PKK'nın tepe kadrolarıyla çok rahat görüşüyordum. Karayılan ile görüşüyordum. Kandil'e çok sık gittim. Bugün imkanım olsa yine bu kimlikle giderim. Çözüm sürecine bir katkım olacaksa niye gitmeyeyim ki.

"KCK'LI DİYE EVİMİ BASTILAR"

KCK terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla evimi basıp gözaltına aldılar. Şimdi beni gözaltına alanlar Fethullah Gülen terör örgütüne üye olmaktan içerde. Örgütler değişti. Eve girip talan ettiler. Kimin evine geldiklerini çok iyi biliyorlardı. KCK'lıya gelmediklerini biliyorlardı. MİT irtibat görevlisi olduğumu bilerek geldiler. Odaları ararken yarım saat sonra MİT'ten arkadaşlar savcıya gitmişler.

"CEMAATÇİ EKİP DÜZMECE AVUKAT VERDİ"

İhaneti beklemiyorsunuz çünkü, karşınızdaki bir polis. Bunların bu seviyeye geleceklerini beklemiyorsunuz. İfade verirken bana düzmece bir avukat getirdiler. Beni MİT gönderdi dedi. Bir iki soru sordum. Cevaplayabiliyordu soruları. MİT kapıdan içeri giremiyor. Siz ne diyorsunuz? Hakan Fidan'ı gözaltına almaya karar vermiş bir savcı Mustafa Özer'e bu baskıyı yapamaz mı? Dua edin hala kaybetmediler beni. Erdoğan o zaman ciddi bir siyasi irade göstermeseydi birçok şey olurdu, kumpaslar devam ederdi. Daha büyük tutuklamalar olurdu. Başarılı olsaydı operasyon ben hiç olmazdım.

"CEMAATİ AFRİKA'DA CIA KORUYOR"

Afrika Afrikalılar için bile tehlikeli. Havaalanından otele ulaşamıyorsunuz. Ulaştıysanız kesinlikle soyulmuşsunuzdur, acımışlardır da öldürmemişlerdir. Siz devlet başkanının sokağa çıkamadığı bir ülkede hem okul kuruyorsunuz, hem ticaret yapıyorsunuz, bir şey olmuyor. Kim koruyor sizi? Bunların yardım ettiği okulları gördüm Darfur'da. Sözde yardım götürmüşler. Dışını yeşile boyamışlar, içerde çocuklar kamçıyla eğitim görüyorlardı. Fotoğrafladım. Öyle bir yerde CIA koruyordur cemaati, para, mafya koruyordur.

"CEMAAT AİLEME TEHDİT ETTİ"

Benim başıma bir şey gelecek olsa bunu PKK'dan bilmem. PKK yapmaz böyle şeyler. Çözüm sürecine dokunanlara dokunmayın diye kendileri de söyledi. Cemaatten çok tehdit aldım. Babamın iş hayatı yok oldu. Benim hayatım alt üst oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Beni gözaltına alanlar şimdi örgüt üyeliğinden hapiste!”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN