Parti kapatma dönemi bitmiştir

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Parti kapatma dönemi bitmiştir

TBMM Başkanı Çiçek, Paralel Yapı'nın 'operasyon hesabı' Fuat Avni'nin gündeme getirdiği, "CHP kapatılacak" iddiasıyla ilgili konuştu: Bunlar çok eski dönemin kalıntılarıdır

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Paralel Yapı'nın operasyon hesabı Fuat Avni'nin gündeme getirdiği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemde tuttuğu "CHP kapatılacak" iddiası ile ilgili soruyu yanıtladı. Parti kapatma döneminin artık geride kaldığını belirten Çiçek, "Bunlar çok eski dönemin kalıntılarıdır" dedi. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'e iade-i ziyaret bulunan Çiçek, çıkışta açıklamalarda bulundu. Çiçek, bir gazetecinin, "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'yi kapatma yönünde çalışmalar olduğunu iddia etti. MHP yönetiminde de bu tarz iddialar var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, şu cevabı verdi: "Parti kapatma dönemi artık geride kaldı. Bunlar çok eski dönemin kalıntılarıdır. Partilerin kapatılması hiçbir zaman demokrasiyle bağdaşır hususlar değildir. Çok istisnai hallerde bu yola başvurulabilir ama artık Türkiye o kadar çok parti kapattı ki, partisi kapatılmayan toplumsal kesim kalmadı. Bunun hiçbir faydası da olmadı. Dolayısıyla böyle bir çalışma var mı yok mu bilmiyorum, bir iddia üzerine bunu yapamam ama parti kapatmaları doğru bulmam."

'BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ'
Yargıtay Başkanı Cirit de konuya ilişkin sorular üzerine, "Böyle bir bilgi sahibi değiliz. Nereden bu bilgilendirme olmuş, bilmiyoruz. Onun muhatabı da biz değiliz. Muhatabı Başsavcılık" dedi. Bu arada Cirit, 22 Nisan'a kadar yeni yasa çıkmazsa, hakim ve savcılar başta olmak üzere 30 bin kamu görevlisinin maaşlarının yarıya düşeceği uyarısında da bulundu.

'KAPATMAYA KARŞIYIZ'
İçişleri Bakanı Efkan Ala ise CHP'nin kapatılacağı iddialarına ilişkin şunları kaydetti: "Kendileri söylüyor. Herhalde ellerinde, anamuhafet partisi genel başkanı söylediğine göre, önemli bilgilerin, belgelerin olması lazım. Ben böyle bir şeye imkan ve ihtimal vermiyorum. Kimse Türkiye'de böyle bir şeye bu saatten sonra girişemez. Ama böyle bir şeyin girişimi olursa, o zaman başından beri durduğumuz yerde dururuz. Biz parti kapatmaya karşıyız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parti kapatma dönemi bitmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN