Atilla Sertel krizinin arkasından Paralel çıktı

Giriş Tarihi: 19.4.2015 01:40
Atilla Sertel krizinin arkasından Paralel çıktı
Atilla Sertel girdiği ön seçimde 13 bin civarında oy almıştı. İşte bu durumdan rahatsız CHP'liler Sertel'in adaylığını iptal etmek için kolları sıvadı. Odatv'nin haberine göre; CHP'nin eski İzmir İl Başkanı Ali Engin'e yakın 3 isim YSK'ya başvurdu. YSK'ya Sertel'in adaylığının iptali için başvuran CHP'li Ozan Çelik ve Levent Ünal'ın itirazları kabul edilmedi. Ancak yine Ali Engin'e yakın isimlerden Ülker Vural'ın itirazı YSK tarafından kabul edildi ve Atilla Sertel'in adaylığı iptal edildi.

SERTEL: KARAR HUKUKSUZ
Atilla Sertel özetle şunları söyledi: "YSK'nın kararı hukuksuzdur. Ben devlet memuru değilim ki... Gazetecilerin haklarını savunmak için Basın ilan Kurulu'nun Genel Kurulu'nda üyeyim. Nasıl bir devlet memuruyum ki, maaş dahi almıyorum. Genel Kurulu üyesi olman, o kurula çalışıyor olman anlamına gelmez"

ENGİN CEMAAT'E SAHİP ÇIKMIŞTI
Atilla Sertel'in adaylığının düşmesinde etkili olan isim Ali Engin, CHP'nin eski İzmir İl Başkanı. CHP'li Engin, 2014 yılında Cemaat'in yayın organı Cihan Haber Ajansı'na konuşmuş ve Cemaat'e şöyle övgüler düzmüştü: "Ne varsa Hizmet Hareketi'ne atmaya çalışıyorlar, bu doğru değil. Hizmet Hareketi'ni de kutluyorum. Hükümetin baskısına rağmen 30 milyar dolar ihracat yapan kuruluşları var, hükümetten korkmuyorlar, cesurca davranıyorlar, TUSKON'a sahip çıkıyorlar. Bu iyi bir şey. Buna direnmenin bir yolu var, o da arkasında pislik olmayacak, yoksa direnemezsin. Demek ki öyle bir pislik yok ve bu insanlar temiz. Bu cesur insanları hakikaten kutluyorum. Aklı olan, vicdanı olan bu hizmetleri takdir eder."

SIRALAMA DEĞİŞTİ
Atilla Sertel'in adaylığının düşmesinden sonra İzmir CHP 2. Bölge adaylık sırası şu şekilde oluştu:
1.Zeynep Altıok
2. Kemal Kılıçdaroğlu
3. Zekeriya Temizel
4. Mustafa Ali Balbay
5. Aytun Çıray
6. Kamil Okyay Sındır
7. Ali Engin
8. Hüseyin Sezer
9. Ülkümen Rodoplu
10. Ali Kemal Elitaş
11. Taha Okan
12. Nurgül Uçar
13. Nevzat Kavalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atilla Sertel krizinin arkasından Paralel çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN