Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fetullahçı Suç Örgütü amacına ulaşamadı

Giriş Tarihi: 1.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 11:12
Fetullahçı Suç Örgütü amacına ulaşamadı

Fetullahçı Suç Örgütü, örgüt üyesi polislerin ve medyanın tahrikiyle 1 Mayıs’ı kana bulamayı hedefliyordu. Gülen’in sosyal medyadaki tetikçisi Fuat Avni aracılığıyla bu kirli oyunlarını deşifre eden Paralel örgüt, polisin sağduyusu, alınan önlemler ve halkın güvenlik önlemlerine saygı göstermesi nedeniyle başarısız oldu.

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında 1 Mayıs coşkuyla ve olaysız kutlanıyor. İstanbul'da alınan yoğun güvenlik önlemleri vatandaşın huzurla günlük işlerini yamasına olanak sağlıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, isteyen gruplar gidip Taksim Meydanı'nda sembolik olarak anma gerçekleştirebilir dedi. Bu çağrıyı dikkate alan TÜRK-İŞ Kazancı Yokuşuna karanfil bırakarak olaysız bir anma töreni gerçekleştirdi.

KONYA'DA COŞKULU 1 MAYIS KUTLAMASI

"Mevlana ve hoşgörü" kenti Konya'da, Memur-Sen ve Hak-İş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü binlerce işçi ve memurun katılımıyla kutlamaya başladı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, işçilerle Alaaddin Caddesi'nden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün kutlandığı Şehir Meydanı'na halkı selamlayarak geldi.

1 Mayıs'ı Konya'da kutlamak için Memur-Sen ve Hak-İş konfederasyonlarına bağlı sendikaların üyesi çok sayıda işçi, otobüslerle kente geldi.

Kutlama programının yapılacağı meydana gelen işçiler, arama noktalarından geçerek alana girdi. Bazı işçiler, eşleri ve çocuklarıyla alana geldi. Kutlamalara gelenlere simit ve su ikram edildi.

"BİZE HER YER TAKSİM"

Sendikaların üyeleri gruplar halinde davul, zurna eşliğinde yerlerini aldı. İşçiler, "Bize her yer Taksim", "Geçici işçiye kadro istiyoruz", "Daha güçlü demokrasi için yeni anayasa", "Taşerona kadro, iş cinayetine son" dövizleri taşıdı. Kutlamada, pankart açılmasına izin verilmedi.

Programın resmi açılışı öncesi işçi ve memurlar davul, zurna eşliğinde halay çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullahçı Suç Örgütü amacına ulaşamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN