Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyelilere un yardımı

TMO tarafından Suriye'deki olaylardan zarar gören sivil halka 50 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un hibe edilecek.

Giriş Tarihi: 5.5.2015 10:40
Suriyelilere un yardımı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce, Suriye'de yaşayan ve bu ülkedeki olaylardan zarar gören sivil halka yardım amacıyla 50 bin tona kadar ekmeklik buğday karşılığı un hibe edilecek.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, TMO'nun temin edeceği ekmeklik buğday unu sivil halka ulaştırılmak üzere Türk Kızılayına teslim edilecek. Teslim edilen ekmeklik buğday ununun nakliyesi ve dağıtımı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) koordinasyonunda Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilecek. Söz konusu nakliye ve dağıtım bedeli AFAD'ın ilgili ödeneklerinden karşılanacak.
Hibe edilen unun karşılığı ekmeklik buğdayın ilgili mevzuat dikkate alınarak hesaplanan maliyetine KDV eklenecek ve bu şekilde bulunan tutar mal bedeli olarak belirlenerek, söz konusu ürünlerden elde edilecek diğer gelirler düşüldükten sonra kalan tutar görev zararı kapsamında Hazinece karşılanacak.

TMO muhasebe kayıtlarında izlenen görev zararları, TMO tarafından yapılacak ödeme talebine istinaden, Hazine Müsteşarlığı bütçesinde yer alan ilgili harcama tertiplerinden gider kaydedilerek ödenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilere un yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN