Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim güvenliği ile ilgili sıkıntı yok

Giriş Tarihi: 3.6.2015
Seçim güvenliği ile ilgili sıkıntı yok
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven seçim güvenliğine ilişkin değerlendirme yaptı. Güven, "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok" diye konuştu. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulalarının tutanakla toplandığını belirten Güven şunları söyledi.
Seçimler ciddi manada güvenli. Öncelikle bunu vatandaşlarımızın bilmesi gerekir.
Vatandaşlarımız çok rahat olsunlar, siyasi partilerimiz sandığa sahip çıksınlar, temsilcilerini göndersinler.
Listelerimizde mükerrer kayıt yoktur, 150 civarında birbirine yakın kayıt vardır onlar da bloke edilmiştir. Yani hiçbir yerde Sadi Güven iki kez kaydedilmez, aynı T.C. kimlik numarasıyla sistem bunu kabul etmez, mümkün değil.
Son iki seçimde kullanılan 533 bin 102 sandıkla ilgili bırakın seçim iptalini, bir sandığın bile iptalini elektrik kesintisi nedeniyle yapmadık.

YURTDIŞINDA TAMAMLANDI:
Yurtdışı seçimleri 54 ülkede 112 temsilcilikte güvenle tamamlandı. Son olarak Batum, Nahçıvan, Gümülcine, Rodos ve Burgaz'dan gelen sonuçlar Ankara'ya geldi.

ÖĞRENCİYE SEÇİM TATİLİ
YÖK'ten üniversite öğrencilerine müjde geldi. YÖK, üniversitelere gönderdiği yazı ile öğrencilerin oy kullanabilmelerine olanak sağlamak için, 5-9 Haziran arasında üniversitelerin tatil edilmesine karar verildi. Diğer taraftan ilk ve ortaöğretim öğrencileri de 8 Haziran Pazartesi günü 1 günlük "seçim tatili" yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim güvenliği ile ilgili sıkıntı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN