Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bomba seyyar çay arabasıyla geldi

Bomba piknik tüpü içine yerleştirildi. RDX adlı kimyasal madde ile amonyum nitrat gübresinin kullanıldığı ve cep telefonu düzeneğine bağlanarak patlatıldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Bomba seyyar çay arabasıyla geldi
Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda, HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamalarla ilgili soruşturmada önemli bilgi ve bulgulara ulaşıldı. Bombanın miting alanında kalabalığın toplanmasından önce seyyar çay arabasının altında geldiği belirlendi. Piknik tüpü içine yerleştirilen ve yüzde 33 azot içeren amonyum nitrat gübresi, RDX kimsayal madde içerdiği belirlenirken, tahrip gücünü artırmak için sanayi bilyesi, beton çivisi, tırtıklı darbeli vida, çelik dübel ve benzer metal artıklarıyla da desteklendiği belirlendi.

ÇAYCI ARANIYOR
Bombalardan birinin seyyar arabaya (aşağıda) yerleştirildiği tespit edildi. O seyyar arabanın fotoğrafı ise miting öncesinde PKK'ya yakınlığı ile bilinen Dicle Haber Ajansı (DİHA) tarafından fotoğraflandı. Emniyet fotoğrafı mercek altına aldı. Arabanın başındaki çaycı aranıyor. Uzmanlar, trafo önündeki telefon düzeneğini harekete geçiren telefonun kim adına kayıtlı olduğunu araştırıyor.

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ
Bombalı saldırıda hayatını kaybeden 34 yaşındaki Şeyhmus Kaçan merkeze bağlı Selim köyünde, 4 çocuk babası 47 yaşındaki Necati Kurul merkez Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Mitingden 2 saat önce ağaçtan düşerek öldüğü açıklanan 15 yaşındaki Ramazan Yıldız da merkez 450 Evler Mahallesi'nde toprağa verildi.

DÜZENEK PKK BOMBASIYLA AYNI
Düzeneğin 2006'da Diyarbakır'da Koşuyolu Parkı'nda meydana gelen ve 10 kişinin ölümü, 16 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamadaki bomba düzeneğiyle birebir aynı olduğu ortaya çıktı. 2006'daki patlama sonrası yakalanan 3 kişinin PKK ile bağlantısı olduğu tespit edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bomba seyyar çay arabasıyla geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN