Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karanlık eller bizi yıldıramaz'

Başbakan Davutoğlu, silahlı saldırı gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada "Kimse yaptığının yanına kâr kalacağını, bize mesaj vermekle bizi tehdit edebileceğini veya yıldırabileceğini düşünmesin" dedi

Giriş Tarihi: 10.8.2015
'Karanlık eller bizi yıldıramaz'
SALDIRIYA UĞRAYAN İL BAŞKANLIĞI'NA GECE YARISI ZİYARET

Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün geç saatlerde geldiği İstanbul'da, silahlı saldırıya uğrayan AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, 'Yıldıramazlar' mesajı verdi. Sütlüce'deki binaya gelişinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve partililerce karşılanan Davutoğlu, saldırı hakkında bilgi aldı. Saldırıda Sinan Kılıç isimli vatandaşın kolundan hafif yaralandığını söyleyen Davutoğlu, şu mesajları verdi:
KARANLIK ELLER: Bu saldırılarla eğer terör örgütleri bize bir mesaj vermek, Türkiye'mizin huzurunu, İstanbul'umuzun asayişini ve partimizin faaliyetlerini engellemeyi planlıyorlarsa ki hedefleri budur, hiçbir şekilde bunu gerçekleştiremeyecekler. Karanlık eller bu kez yine bir terör örgütü üzerinden parti binasına saldırarak, bir mukabelede bulunmayı düşünmüşlerse bilsinler ki demokrasimizin üzerinde oynanacak hiçbir oyuna izin vermeyiz.
FAİLİ MEÇHUL KALMAZ: Kimse yaptığının yanına kâr kalacağını, bize mesaj vermekle bizi tehdit edebileceğini veya yıldırabileceğini düşünemeyecektir. Bunun için gerekli talimatları verdik. Bütün çalışmalar yapılacak. Türkiye'nin hiçbir köşesinde hiçbir suç faili meçhul kalmayacaktır.
HÜKÜMET ÇALIŞMALARI SÜRECEK: Uzlaşma ve siyasi bir süreç içinde bir an önce hükümet kurma yönünde ne kadar iyi niyetle çaba gösterdiğimizi hepiniz görüyorsunuz. Bu çabaları sürdürürken birileri bir boşluk havası oluşmuşçasına, puslu bir havadan istifa etmek istercesine arka arkaya terör eylemlerini ortaya koydu. Bugün de AK Parti binasına saldırarak, siyasi gelecek açısından bir mühendislik oyununa kalkışmaya çalışıyorlar. Önümüzdeki hafta, hükümet kurma çalışmalarını bütün bu saldırılardan hiç etkilenmeksizin sürdüreceğiz.

LİDERLERE ORTAK TAVIR ÇAĞRISI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter'dan tüm siyasi parti liderlerini kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme ve silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırdı. Mesajına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter'daki kullanıcı hesabı olan "@kilicdarogluk"nu da ekleyen Davutoğlu, bugün yapacağı görüşmeye atıfta bulundu. Davutoğlu şunları kaydetti: "Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya Kilis'e İstanbul'a kadar, bin yıllık kardeşlik türküsünü söyleyen bizler kıyamete kadar burada olacağız. Tüm vatandaşlarım müsterih olsun. Şefkat ve kudret eliyle devletimiz her türlü belayı def etmeye muktedirdir. Bu yavrularımızın gözündeki ışığı söndürmelerine izin vermeyeceğiz."

"@kilicdarogluk ile görüşmemizde..."
"Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum. Yarın (bugün) CHP Genel Başkanı Sayın @kilicdarogluk ile görüşmemizde hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceğiz. Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin" ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karanlık eller bizi yıldıramaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN