Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' ruhu'nu çağırdı

Yürütme Konseyi yazılı bir açıklama yaparak “Türkiye halkının Parkı’nda olduğu gibi harekete geçmesi” çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 22.8.2015 15:17 Güncelleme Tarihi: 22.8.2015 15:26
PKK 'Gezi ruhu'nu çağırdı
'ya yakınlığı ile bilinen ajansta yayımlanan açıklamada PKK'ya yönelik operasyonların arttığına dikkat çekilerek bunun kararının 30 Ekim 2014 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alındığı öne sürüldü.

GEZİ'DEKİ GİBİ BİRLEŞMELİYİZ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu saldırı karşısında direnilmediği takdirde başta Kürt halkının özgürlük mücadelesi olmak üzere tüm demokrasi güçleri ezilecek, böylece AKP'nin otoriter düzen kurma amacının önünde hiçbir engel kalmayacaktır. AKP'yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da 'de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP'nin oyunlarını bozması gerekmektedir."

"GEZİ RUHUNUN AYAĞA KALKMA ZAMANIDIR"

Açıklamada KCK'nın kimseye savaş açmadığı ve kimsenin oyununa gelmediği öne sürülerek şöyle denildi:

"Türkiye halklarına ve demokrasi güçlerine düşen görev de otoriterleşmeye ve despotizme karşı Kürdistan halkının verdiği Türkiye halklarının da demokrasi mücadelesi olan bu direnişin yanında yer almak ve bu demokrasi mücadelesini yükseltmek olmalıdır. Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK 'Gezi ruhu'nu çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN