Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyun deşifre oldu

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Oyun deşifre oldu

Kandil-Brüksel hattındaki "Özerklik" oyunu deşifre oldu "Biz IŞİD ile savaşıyoruz, Türkiye izin vermiyor" algısı oluşturan örgüt Batı'ya "Özerklik sivil halkın talebi" mesajı vermeye çalışıyor

Sözde özerklik ilanlarının arkasındaki oyun deşifre oldu. Devletin zirvesine iletilen rapora göre özerklik ilanları 3 ayaklı büyük planın parçası. Batı'ya "Biz yoksak DAEŞ olur" mesajı veren örgütün, ikinci aşamada "Özerklik talebinin halkın isteği olduğu" algısını oluşturmaya çalıştığı belirtildi. Son aşamada BM, Uluslararası AF Örgütü gibi kuruluşların dikkatini çekmeye çalışan örgüt, bölünme için dünyadan destek arıyor. Planın en önemli ayağı PKK'nın dünyaya karşı terör örgütü değil, DAEŞ'e karşı savaşan Avrupa'nın dostu bir yapı olduğunu kabul ettirmek. PYD ile başlayan süreçte alınan mesafe Kandil için büyük koz. Dünyaya PKK/ PYD olmazsa DAEŞ ile mücadele zora girer mesajı veriliyor. Böylece Kandil'e yapılan etkili operasyonları Avrupa'yı araya sokarak azaltmayı amaçlıyor.

PKK, AK PARTİ İLÇE BAŞKANINI KAÇIRDI
Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde bir grup PKK'lı, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Canpolat'ı kaçırdı. Bulgurcular köyü yolunda otomobiliyle seyir halindeki Canpolat'ın önünü silahlı bir grup PKK'lı kesti. Teröristler aracını ateşe verdikleri Canpolat'ı yanlarına alarak bölgeden uzaklaştı. Güvenlik güçleri Canpolat'ın bulunması için çalışma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyun deşifre oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN